Skip to main content

Redfall na nowym zwiastunie. Poznaliśmy szczegóły historii

Co zniszczyło spokojne miasteczko?

Bethesda i studio Arkane Austin pokazały nowy zwiastun nadchodzącego Redfall. Tym razem, zamiast urywków gameplayu - chociaż te także tu zobaczymy - skupia się na przybliżeniu graczom historii, jaka stoi za pojawieniem się morderczych wampirów w spokojnym, tytułowym miasteczku Redfall.

Jak możemy się dowiedzieć, krwiożercze potwory najprawdopodobniej sprowadziły do tego świata nierozważne eksperymenty w firmie Aveum Therapeutics. Właściciel placówki najwidoczniej chcieli desperacko wynaleźć sposób na zyskanie nieśmiertelności, co skłoniło ich do sięgnięcia po okultystyczną magię.

Następnie przywołane wampiry stopniowo zaczęły pochłaniać miasto - zaczęło się od zaginięć mieszkańców i odnajdywania martwych ciał. Pojawiły się także grupy kultystów, oddających paranormalnym istotom boską cześć. Prawdziwa inwazja jednak zaczęła się, gdy najeźdźcom udało się zgasić słońce, dzięki czemu mogli przeprowadzić pełny atak. Cały materiał można zobaczyć poniżej.

Bez pomocy z zewnątrz, czwórka mieszkańców miasta postanawia na własną rękę wyzwolić swoje rodzinne strony i zapobiec dalszej eskalacji inwazji. Przypomnijmy, że Redfall zadebiutuje 2 maja 2023 roku na konsolach Xbox Series X/S oraz PC. Od dnia premiery wersja standardowa tytułu dostępna będzie w katalogu usługi Game Pass oraz w chmurze Xbox Cloud Gaming.

Co ciekawe, chociaż gra nie miała jeszcze nawet daty premiery, twórcy już uważają, że tytuł najprawdopodobniej nie doczeka się kontynuacji. „Myślę, że ostatecznie wrócimy do tworzenia bardziej zamkniętych i immersywnych gier. Chcieliśmy po prostu przekonać się, jakby to było wędrować po otwartym świecie od Arkane Studios” - powiedział dyrektor studia Harvey Smith.

Read this next