Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption 2 - realistyczne zachowanie zwierząt w nowym materiale

Gra niczym film przyrodniczy.

Nowy materiał na kanale Red Dead Guides w serwisie YouTube prezentuje, z jaką pieczołowitością Rockstar Games odwzorowało zachowanie zwierząt. Pomimo że większość detali umyka uwadze graczy, deweloperzy wzorowali się na naturze w wielu przypadkach.

Zamieszkujące mroźne tereny lisy potrafią „nurkować” w śniegu, kiedy szukają jedzenia. Psom wyraźnie nie podoba się deszczowa pogoda, ale lubią tarzać się w błocie. Bawią się też w parach. To samo dotyczy koni.

Sarny potrafią przystanąć przy rzece, by się napić. Orły polują na ryby w rzece, ale można je też zobaczyć z królikami w szponach. Z kolei niedźwiedzie również zdobywają pożywienie w strumieniach.

Ptaki zlatują się przy padlinie, aby się posilić, a świnie mogą zjeść ludzkie zwłoki, pozostawione w zagrodzie. Poniżej porównanie zachowania zwierząt w grze z odpowiednikami w naturze.

via Gfycat

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Materiał przybliża też kolejne dwie ciekawostki związane z niedźwiedziami. W Red Dead Redemption 2 te zwierzęta próbują odgonić wilki, które gromadzą się przy zabitej ofierze. Natomiast spotkanie z niedźwiedziem można przeżyć, stojąc nieruchomo.

Następnie: Samurai Jack powróci w grze akcji na PC i konsole

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze