Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Razer przejął część firmy odpowiedzialnej za konsolę Ouya

Koniec plotek.

Producent akcesoriów dla graczy - Razer - przejął część firmy Ouya, producenta napędzanej Androidem konsoli o tej samej nazwie.

Razer Forge TV - tym zajmą się teraz pracownicy Ouya

Transakcję potwierdziła na Twitterze szefowa tego drugiego podmiotu, Julie Uhrman. „Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co zrobicie. Opiekujcie się moim wspaniałym zespołem i społecznością” - napisała.

Razer zainteresował się wyłącznie należącym do firmy oprogramowaniem, patentami i pozyskaniem pracowników. Przejęto „katalog zawartości oraz sklep internetowy” - czytamy w informacji prasowej. Nie podano kwoty.

Zespół deweloperów będzie teraz rozwijał inne urządzenia napędzane Androidem, takie jak Xiaomi Mi Box i Alibaba Tmall Box. W najbliższej przyszłości użytkownicy konsol Ouya otrzymają informacje na temat „płynnego przejścia” na Forge TV, razem z posiadanymi kontami czy zawartością.

Doniesienia o poszukiwaniu potencjalnego kupca dla Ouya pojawiały się już od jakiegoś czasu, ostatnio w kwietniu 2015 r.

W marcu ubiegłego roku, chcąc ograniczyć straty i spłacić wierzycieli, starano się zainteresować zakupem Google i Amazon. Zainteresowania wyrażały podobno chińskie giganty technologiczne, takie jak Xiaomi i Tencent.

Twórcy sfinansowanego na Kickstarterze urządzenia Ouya obiecywali rewolucję na rynku konsolowym, korzystając z rosnącej popularności mniejszych, niezależnych tytułów. Oferowano między innymi darmowe wersje demonstracyjne każdej gry.

Nigdy nie udało się jednak zdobyć większego zainteresowania sprzętem, który nie sprostał oczekiwaniom użytkowników - krytykowano między innymi niskiej jakości kontroler, słabą wydajność i brak wartych uwagi produkcji na wyłączność.

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze