Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ravenclaw najgorszym domem w Hogwarts Legacy? Gracze narzekają na brak zadań

Krukoni łączą się w bólu.

Hogwarts Legacy oferuje zadania zwane „relacjami”, w których możemy poznać bliżej po jednym przedstawicielu każdego domu. No, prawie każdego, bo z jakiegoś powodu ten zaszczyt ominął uczniów Ravenclaw.

Już przed premierą słyszeliśmy w przeciekach, że Ravenclaw został podobno potraktowany po macoszemu, ale wtedy nikt nie wiedział, co leaker ma na myśli - a inni zwyczajnie nie dowierzali, że deweloperzy mogli potraktować jeden z czterech domów w gorszy sposób.

Jesteśmy już jednak długo po premierze i teraz wiemy, że informator miał rację. Slytherin ma bowiem zadania z Sebastianem, Hufflepuff ma Poppy, uczniowie Gryffindoru mogą poznać Natty, a Ravenclaw... nie ma żadnych zadań typu „relacje”.

Użytkownicy Reddita podejrzewają, że kompanem z Ravenclaw miał być Amit Thakkar, czyli krukon, z którym poznajemy tajniki astronomii, a nawet udajemy się na misję. Deweloperzy przygotowali kilka scenek z uczniem, ale nic poza tym - to zdecydowanie mniej niż długie serie zadań relacji z Sebastianem, Poppy i Natty. Cóż, przynajmniej spotkanie z Amitem odblokowuje stoły astronomiczne na mapie, czyli nowy typ aktywności pobocznej.

Amit Thakkar

Dla jasności uściślijmy: niezależnie od domu, gracz może wziąć udział we wszystkich zadaniach związanych z relacjami. Chodzi więc wyłącznie o to, że Ravenclaw nie dostał ucznia z własnego domu, a jedynie z pozostałych.

Sytuacja jest na tyle dziwna, że zaproponowana przez internautów teoria o wycięciu zadań relacji z Amitem wydaje się prawdopodobna. Niektórzy liczą, że fantastyczne oceny i szalona popularność Hogwarts Legacy zapewnią twórcom środki i chęci do stworzenia fabularnego DLC o Ravenclaw.

Niektórym krukonom dopisuje jednak dobry humor i twierdzą, że oni sami są brakującą postacią z brązowo-niebieskiego domu. „Nie obchodzi mnie to, bo ja jestem z Ravenclawu” - napisał jeden z internautów.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze