Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quake 2 - multiplayer: tryby sieciowe

Jakie tryby rozgrywki wieloosobowej znajdziemy w grze.

W Quake 2 znajdziemy kilka trybów rozgrywki wieloosobowej, z których większość polega na współzawodnictwie. Twórcy gry zadbali jednak i o miłośników kooperacji. Jak więc wygląda ten tryb rozgrywki, jak do niego dołączyć oraz jak zaprosić znajomych z różnych platform?


Na tej stronie:


Deathematch

Klasyczny tryb „każdy na każdego”, w którym wygrywa ten gracz, który na koniec meczu będzie dysponował najwyższą liczba tzw. fragów, czyli zabójstw. Koniec meczu może być związany z limitem czasowym lub osiągnięciem przez jednego z graczy ustalonego limitu fragów. Broń oraz przedmioty znajdziemy rozsiane po mapach. Tu nie ma reguł - wygrywa najskuteczniejszy gracz.


Team Deathematch

Drużynowa wariacja trybu Deathatch, w której nadal decydująca jest liczba fragów na końcu meczu, jednak tym razem naprzeciwko siebie staja dwie druzyny - niebieska i czerwona. Dołączając do gry, możemy zasilić szeregi jednej z drużyn, a każdy zdobyty przez nas frag liczony jest na poczet drużyny. Zespół, który będzie miał najwięcej fragów - wygrywa.


Capture the Flag

W tym trybie również biorą udział dwie drużyny, jednak liczba fragów nie jest najważniejsza. Naszym zadaniem jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej i dostarczenie jej do bazy naszej drużyny. Tryb ten dostępny jest w trzech odmianach: Normal (każdy zespół ma własną flagę), One Flag (jest tylko jedna flaga)i Three Team (w meczu bierze udział dodatkowa drużyna szarych).


Cooperative

W tym trybie nie rywalizujemy, tylko współpracujemy z innymi. Wraz ze znajomymi możemy na przykład przejść kampanię fabularną Quake 2 lub dowolnego dodatku, co uczynimy zarówno za pośrednictwem sieci, jak i lokalnie - na podzielonym ekranie. Więcej o kooperacji przeczytasz w tym poradniku.


Zobacz także: Quake 2 - multiplayer: jak dołączyć do gry online

Spis treści: Quake 2 - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze