Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quake 2 - multiplayer: kooperacja, czy jest coop

Czy da się przejść grę ze znajomymi.

W Quake 2 znajdziemy kilka trybów rozgrywki wieloosobowej, z których większość polega na współzawodnictwie. Twórcy gry zadbali jednak i o miłośników kooperacji. Jak więc wygląda ten tryb rozgrywki, jak do niego dołączyć oraz jak zaprosić znajomych z różnych platform?


Quake 2 na wszystkich platformach zawiera lokalny tryb wieloosobowy na dzielonym ekranie, w którym zagra łącznie 4 graczy. Dodatkowo wersje na Xbox Series X/S oraz PC oferują rozgrywkę dla nawet 8 osób. Oprócz trybów rywalizacyjnych możliwa jest też gra w kooperacji - w ten sposób przejdziemy w całości każdą z pięciu kampanii. Na wszystkich platformach możemy też skorzystać z połączenia przez LAN, a gracze na Nintendo Switch mogą grać lokalnie w trybie ad-hoc.

  • Aby rozpocząć grę w trybie kooperacji należy na głównym ekranie wybrać tryb Multiplayer. Na następnym ekranie zobaczymy listę połączonych kontrolerów. Klikamy Continue i przechodzimy dalej.
  • Następnie wybieramy tryb połączenia, jaki nas interesuje. Local to wspólna gra na jednym urządzeniu, LAN oferuje połączeni pomiędzy urządzeniami za pomoca sieci lokalnej, a Online pozwala połączyć się przez sieć.
  • Następny ekran wyświetla informacje o graczach, trybie oraz mapie. Wybranie opcji Play pozwala rozpocząć rozgrywkę. Jeśli chcemy zmienić ustawienia, wybieramy zieloną opcję Change settings, która pozwoli nam dostosować parametry rozgrywki.
  • Opcja Game Mode pozwala nam wybrać tryb gry. Dla kooperacji wybieramy tryb Cooperative.
  • Menu nieco się zmieni, ale możemy stąd wybrać opcję wczytania zapisu gry (Load Game) lub wybierzemy w zakładce Episode interesująca nas kampanię. Opcja Map pozwala skoczyć do konkretnego poziomu.

Możemy dostosować tu też inne parametry gry, jak maksymalna liczba żyć, jakimi dysponować będą nasi znajomi, a nawet włączymy nieskończoną amunicję. Po zmianie interesujących nas opcji można wrócić do poprzedniego ekranu i za pomocą opcji Play rozpocząć rozgrywkę ze znajomymi.

W przypadku gry przez sieć możemy też za pomocą opcji Create Match stworzyć własną sesję, do której zaprosimy znajomych z innych platform za pomocą czteroliterowego kodu (należy go przepisać i wysłać do innych graczy).

Jeżeli zaś chcemy dołączyć do rozgrywki znajomego, który podał nam kod, wybieramy opcję Room Code - wystarczy wpisać podany kod składający się z czterech liter, by dołączyć do gry.


Zobacz także: Quake 2 - multiplayer: tryby sieciowe

Spis treści: Quake 2 - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze