Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 i Xbox Scarlett to ogromny skok w porównaniu do obecnej generacji - twierdzi Ubisoft

Z naciskiem na 8K i szybki dysk SSD.

W rozmowie z redakcją The Telegraph przedstawiciel Ubisoftu entuzjastycznie wypowiedział się na temat konsol następnej generacji od Sony i Microsoftu, czyli PS5 i Xbox Scarlett.

- Wiemy na pewno, że ten sprzęt to ogromny skok w porównaniu do obecnej generacji konsol. Dla nas, twórców, to fantastyczna wiadomość, bo zawsze jesteśmy podekscytowani możliwością wypróbowania nowatorskich technologii - powiedział Alain Corre, dyrektor wykonawczy działu Ubisoftu obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Menedżer zwrócił szczególną uwagę na podwyższenie rozdzielczości z 4K do 8K oraz szybki dysk SSD - cechy, które zapowiedziało już zarówno Sony, jak i Microsoft.

Jedną z najbardziej oczekiwanych - i już potwierdzonych - funkcji PS5 jest wsteczna kompatybilność, dzięki której zagramy w hity z PS4

- Producenci proponują szereg usprawnień, które sprawią, że te maszyny będą dla fanów naprawdę sexy - stwierdził Corre.

Przedstawiciel Ubisoftu przyznał jednak, że równie ważne jak mocny sprzęt są opcje społecznościowe i możliwości wymiany danych między użytkownikami.

Nowa konsola Microsoftu zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku, a więc w listopadzie lub grudniu. Szczegóły daty premiery sprzętu Sony nie są znane, ale można się spodziewać podobnego okresu.

Przypomnijmy, że poznaliśmy już pierwsze szczegóły odnośnie Xbox Scarlett i PlayStation 5.

Źródło: The Telegraph

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze