Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodówka Call of Cthulhu wraca do życia z nowym deweloperem

Udostępniono nowe materiały z gry.

Przedstawiciele firmy Focus Home Interactive przerwali milczenie związane z Call of Cthulhu - kolejną grą z Wielkim Przedwiecznym w roli głównej. Potwierdzili zmianę na stanowisku dewelopera - nad produkcją pracuje obecnie studio Cyanide.

Call of Cthulhu oparte zostanie na silniku Unreal Engine 4

Projekt został oficjalnie zapowiedziany w 2014 roku. Początkowo za jego powstanie odpowiadać miała ekipa Frogwares, znana przede wszystkim z serii przygodówek o Sherlocku Holmesie.

W samym Call of Cthulhu gracze staną przed zadaniem rozwiązania zagadki tajemniczej śmierci pewnej artystki oraz jej rodziny. W trakcie śledztwa odkryją prawdę o Wielkim Przedwiecznym.

Autorzy obiecują, że tytuł będzie psychologicznym horrorem, z elementami znanymi ze skradanek i RPG. Premierę zaplanowano na przyszły rok, na PC oraz konsolach obecnej generacji.

Pierwsze wzmianki o możliwości przejęcia gry przez inny zespół pojawiły się już w ubiegłym roku, na targach Gamescom. W zaprezentowanym wówczas przez Focus Home Interactive katalogu znalazła się informacja, że nowym deweloperem Call of Cthulhu zostało właśnie studio Cyanide.

W grudniu Frogwares opublikowało - za pośrednictwem serwisu Facebook - kilka grafik koncepcyjnych z projektu, uzupełniając je wpisem, w którym twórcy uspokoili, że nadal pracują nad produkcją.

Okazuje się jednak, że grę rzeczywiście przekazano w inne ręce. Studio Cyanide ma na swoim koncie między innymi RPG osadzone w świecie Gry o Tron, cykl Blood Bowl oraz skradankę Styx: Masters of Shadows.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze