Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Project Zomboid - najlepszy zawód

Który zawód wybrać, by zyskać najlepsze premie.

Wybór zawodu w Project Zomboid to bardzo ważna kwestia, która rzutuje na całą rozgrywkę. Z tej strony dowiesz się które zawody są najlepsze i warto je wybrać i kiedy lepiej pozostać bezrobotnym.

Na jednym z etapów tworzenia postaci trafisz do okna wyboru cech. Jest tutaj także możliwość określenia zawodu (1). Do wyboru masz kilkanaście opcji, każda z konkretnymi profitami (2) - które sprawdzisz najeżdżając na nie myszką.

Po wybraniu interesującego cię zawodu, otrzymasz związane z nim umiejętności (3), a w niektórych przypadkach unikalne cechy (4). Wszystko to jednak okupione jest kosztem (5) w postaci punktów cech. Jeśli zamierzasz więc korzystać z dużej ich ilości - w tym najlepszych dostępnych w grze - lepiej pozostać bezrobotnym.

W grze są dwa zawody warte wyjątkowej uwagi. Są to:

  • Były żołnierz - otrzymuje premie do celowania i przeładowywani broni, a także cechę Zimna krew. Sprawia ona, że twoja postać nie ulegnie panice - nawet, jeśli nagle wpadnie na dużą grupę zombie. To z kolei pozwoli jej zachować swoją pełną sprawność;
  • Włamywacz - otrzymuje premie do zwinności, skradania się i cichego poruszania, a także cechę o tej samej nazwie, Włamywacz. Dzięki niej postać może od początku rozgrywki odpalać samochody na krótko, bez klucza - od pierwszego dnia możesz więc się nimi poruszać.

Pozostałe zawody są dość sytuacyjne i nie oferują aż tak korzystnych profitów, jak dwa podane powyżej.

Następnie: Project Zomboid - broń: jak zdobywać i używać

Spis treści: Project Zomboid - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Project Zomboid - walka: jak radzić sobie z zombie

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze