Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Project Zomboid - broń: jak zdobyć i używać

Jak wyposażyć broń i przy jej pomocy eliminować zombie.

Niezależnie od tego, jak dobrze byś się nie skradał w Project Zomboid, prędzej czy później przyjdzie ci walczyć z zombie. By sobie poradzić musisz jednak zdobyć dobrą broń i umieć ją wykorzystać - co wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Jeśli nie korzystasz z modów i specyficznych ustawień rozgrywki, zabawę zawsze zaczniesz bez broni. Choć możesz w ten sposób poradzić sobie z jednym czy dwoma zombiakami, walka gołymi rękami.

W grze za broń posłużyć może ci topór strażacki, kij bejsbolowy czy nóż, ale na początku trafisz raczej na mniej konwencjonalne modele.

Dobrym przykładem jest patelnia (1), która normalnie wykorzystywana jest do gotowania, sprawdza się jednak dobrze jako broń biała. Znajdziesz ją - jak i inne typy broni - w pojemnikach (2), do których musisz po prostu podejść. Potem przełącz się pomiędzy zakładkami (3).

By wyposażyć broń, kliknij na przedmiocie prawym przyciskiem i z listy wybierz wyposaż jako główny (4). Broń trafi wtedy do ręki i będziesz mógł z niej korzystać. W tym celu po prostu przytrzymaj klawisz Ctrl, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy - postać wykona zamach trzymanym przedmiotem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat walki, zajrzyj na stronę walka: jak radzić sobie z zombie. Wyjaśniamy tam jak walczyć przy pomocy broni, a także bez niej.

Następnie: Project Zomboid - zamknięte drzwi: jak wejść do budynku

Spis treści: Project Zomboid - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Project Zomboid - najlepszy zawód

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze