Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy Hogwarts Legacy na PC. Doniesienia o słabej optymalizacji

Mogło być lepiej.

Pomimo bardzo dobrych ocen Hogwarts Legacy w wydaniu na konsole, port pecetowy najwyraźniej cierpi na problemy z optymalizacją. Recenzenci informują o kłopotach z oświetleniem oraz ładowaniem tekstur. Z drugiej jednak strony mają to być jedynie pomniejsze usterki, stosunkowo łatwe do naprawienia aktualizacjami.

Na problemy techniczne zwracał uwagę w swojej recenzji między innymi redaktor serwisu PCGamesN. Na komputerze wyposażonym w mocną kartę graficzną RTX 3080 gra osiągała na ustawieniach Ultra około 80 klatek na sekundę, jednak momentami potrafiła spaść nawet do 20 FPS-ów w bardziej zatłoczonych obszarach. Jednocześnie autor zauważa, że tytuł jest jak najbardziej grywalny, jednak wymaga pewnych poprawek.

Bardziej krytyczny pod tym względem był niemiecki portal GameStar, który postanowił obniżyć wstępną ocenę o 10 punktów, ze względu na stan wersji komputerowej. „Nasza wersja testowa na PC cierpiała z powodu regularnych i bardzo poważnych spadów wydajności oraz błędów graficznych. Przerywniki filmowe były trudne do oglądania, a niektóre walki odbywały się w zwolnionym tempie” - czytamy.

Podobne zdanie wyraża dziennik NME, nazywając optymalizację na PC „największym problemem gry”. Tutaj także zwracano uwagę na ciągłe spadki płynności oraz kłopoty z poprawnym wyświetlaniem obiektów na ekranie. Autorowi recenzji miało to szczególnie przeszkadzać podczas przechodzenia sekwencji platformowych. Wyraża też nadzieję, że usterki te zostaną szybko naprawione, ponieważ produkcja zdecydowanie warta jest zagrania.

W naszej recenzji, przygotowanej na bazie wydania PlayStation 5, również zwracaliśmy uwagę na drobne problemy z oświetleniem oraz „wyskakującymi” nienaturalnie efektami cząsteczkowymi. Nie są to jednak naszym zdaniem problemy przeszkadzające zbytnio w zabawie i najprawdopodobniej wkrótce pojawią się stosowne aktualizacje.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze