Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prey najlepiej ocenianym filmem o Predatorze w historii

Dla niektórych to musi być zaskoczenie.

W ubiegłym tygodniu na ekrany trafił Predator: Prey w reżyserii Dana Trachtenberga. Czytając w sieci komentarze na temat filmu, można odnieść wrażenie, że publiczność jest podzielona. Inaczej ma się sprawa w przypadku recenzentów, którzy wystawiają produkcji bardzo wysokie noty - wyższe niż innym filmom z serii Predator.

Tak wynika z danych serwisu RottenTomatoes, który gromadzi oceny i opinie recenzentów. Tak we wspomnianym serwisie przedstawiają się noty wszystkich tytułów z serii, w kolejności od najlepszego do najgorszego:

  1. Predator: Prey (2022) - 92% na podstawie 191 recenzji
  2. Predator (1987) - 80% na podstawie 55 recenzji
  3. Predators (2010) - 65% na podstawie 203 recenzji
  4. Predator (2018) - 33% na podstawie 296 recenzji
  5. Predator 2 (1990) - 30% na podstawie 31 recenzji
  6. Obcy kontra Predator (2004) - 22% na podstawie 147 recenzji
  7. Obcy kontra Predator 2 (2007) - 12% na podstawie 78 recenzji

Predator: Prey pobił nawet oryginał z 1987 roku z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, co musi być dla niektórych niemałym zaskoczeniem.

Przed premierą, fani byli zaniepokojeni przejściem marki Predator pod skrzydła Disneya. Bali się przede wszystkim tego, że produkcja okaże się stonowanym filmem dla młodszego odbiorcy. Tak się jednak nie stało, a Predator: Prey to brutalna przygoda dla pełnoletnich. Więcej przeczytasz w naszej recenzji filmu Predator: Prey.

Tagi

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze