Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (24.08 - 30.08)

Until Dawn, Gears of War i inne.

Im bliżej września, tym więcej premier - trend ten potwierdza nadchodzący tydzień, obfitujący w interesujące pozycje. Poniżej zbiór tych najciekawszych debiutów:

Wtorek, 25 sierpnia

Za antologię odpowiada studio Digital Eclipse, wykorzystujące podczas prac swój silnik - Eclipse Engine. Gry działają w 1080p, ale przy zachowaniu klasycznej estetyki. Poza przeniesieniem tytułów na współczesne platformy możemy liczyć też na nowe funkcje. Jedną z nich jest tryb Challenge Modes, w którym znajdziemy „wymieszane” sekcje z różnych odsłon. Najlepsze czasy przejścia trafią na tablice wyników.

Środa, 26 sierpnia

Produkcja Hammerfall Publishing stawia na nietypowe podejście do tematu, bowiem rozgrywka w tym tytule wzorowana jest na... szachach. Możemy grać według tradycyjnych zasad szachowych, ale drugą opcją jest tryb Regicie, gdzie dodatkiem są dwie fazy walki, a także możliwość otwarcia ognia do przeciwnika, rzucania granatów czy korzystania z mocy psionicznych.

Czwartek, 27 sierpnia

Główną atrakcją w tej odsłonie serii jest wprowadzenie postaci z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Seria Disney Infinity to przedstawiciel gatunku „toy to life”, w którym główną atrakcją jest przenoszenie „fizycznych” zabawek do gier wideo za pomocą specjalnych portali. Całość jest w pełni kompatybilna z wszystkimi figurkami i gadżetami z Disney Infinity 1.0 i 2.0.

Tytuł studia Square Enix Montréal jest następcą udanego Hitman GO i stawia na podobne założenia: turową rozgrywkę, „oferujące wyzwanie zagadki, wspaniałą grafikę i hipnotyzującą ścieżkę dźwiękową”. Lara przemieszcza się pole po polu, starając się dotrzeć do określonych punktów na mapie. Aktywujemy dźwignie w różnych kolorach, zbieramy klucze, a wkrótce ścieżkę zagradzają nam także przeciwnicy.

Wcielimy się w obłąkanego malarza, by „odkryć sekret jego szaleństwa", zwiedzając budynek z nieustannie zmieniającym się układem pomieszczeń. Akcję obserwujemy w perspektywie pierwszej osoby. Deweloperzy inspirują się arcydziełami malarstwa i dziewiętnastowieczną architekturą.

Piątek, 28 sierpnia

Gra łączy walkę wręcz ze strzelaniem i toczy się w świecie, gdzie utracono łączność z wszystkimi krążącymi nad planetą satelitami. Główny projektant - Tomonobu Itagaki - jako inspirację podawał Call of Duty, Battlefielda, Gears of War i Halo. Produkcja oferuje kampanię fabularną i możliwość rywalizacji w sieci.

Gears of War: Ultimate Edition to odświeżona wersja pierwszej części cyklu, z nowymi przerywnikami filmowymi, osiągnięciami, mapami, trybami i misjami. Bonusem jest także dostęp do testów Gears of War 4.

Satellite Reign określane jest mianem „duchowego spadkobiercy” klasycznego Syndicate Wars z 1996 roku. Gracze przejmują kontrolę nad czteroosobowym zespołem agentów i walczą z przeciwnikami z innych syndykatów o kontrolę nad otwartym, cyberpunkowym miastem. Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, bazując na jednostkach o określonych klasach, bez tur czy aktywnej pauzy.

  • Until Dawn (PlayStation 4)
    Wersja językowa: polska

Gra studia Supermassive Games opowie o grupie przyjaciół, którzy wybrali się do opuszczonego domu w górach. Nie spędzą wolnego czasu na zabawie, ale na walce o własne życie. Pobyt na odludziu urozmaici pojawienie się tajemniczego mordercy. Pod względem rozgrywki, Until Dawn przypomina interaktywne produkcje od Telltale Games lub Quantic Dream.

Najnowszy tytuł Omega Force przypomina w założeniach inne produkcje tego studia - choćby Hyrule Warriors czy cykl Dynasty Warriors. Podstawą rozgrywki są starcia jednego wojownika z zastępami wrogów. W grze występuje oczywiście wiele postaci znanych z popularnego anime One Piece.

W grze wcielamy się w prywatnego ochroniarza królowej. Postać zostaje niesłusznie oskarżona o jej morderstwo. Bohaterowi nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć walkę o swoje dobre imię i uratowanie porwanej dziewczynki, mającej w przyszłości objąć tron.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły