Skip to main content

Film Mortal Kombat 2 ma bardzo odległą datę premiery

„W grę wchodzi wiele czynników”.

Czwarta kinowa adaptacja słynnej serii bijatyk - „Mortal Kombat 2” - nadal powstaje, ale zadebiutuje dopiero jesienią przyszłego roku.

Jak bowiem podał serwis Deadline, najnowszy projekt wytwórni New Line Cinema zadebiutuje w kinach dopiero 24 października 2025 roku.

W odpowiedzi na ujawnienie szczegółów wypowiedział się sam producent, Todd Garner. Jak wyjaśnił, tak odległy termin wynika z tego, jak długo produkcja znajdowała się w post-produkcji - i nie tylko. „W grę wchodzi wiele czynników, takich jak konkurencyjne premiery, plany studia, działania marketingowe, dostępność widzów i tak dalej, a także dostępność ekranów Imax” - napisał w serwisie X.

Co tu robi ToranagaZobacz na YouTube

Mortal Kombat 2 to bezpośrednia kontynuacja obrazu z 2021 roku. Reżyserem ponownie jest Simon McQuoid, ale opowieść jest już samodzielnym dziełem Jeremy’ego Slatera, który napisał ostatnio „Godzilla i Kong: Nowe imperium”.

Jak sugerowała już poprzednia produkcja, historia skoncentruje się najwyraźniej na postaci Johnny’ego Cage'a. W tej roli Karl Urban, w ostatnich latach znany najlepiej jako William „Billy” Butcher z The Boys (a w przeszłości także Éomer z „Władcy Pierścieni”).

W obsadzie pojawią się także sporych rozmiarów (203 cm wzrostu i 153 kg wagi) Martyn Ford w roli Shao Kahna, Adeline Rudolph jako Kitana oraz Tati Gabrielle w roli Jade. Ta ostatnia ma spory dorobek w adaptacjach gier, wcielając się wcześniej w Jo Braddock w „Uncharted” oraz - w przyszłości - w Norę w drugim sezonie „The Last of Us”.

Read this next