Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (10.08 - 16.08)

Brawl, OlliOlli 2, Brothers i inne.

Targi Gamescom są już za nami, więc można powrócić do grania. Jesień zapowiada się w tym roku wyjątkowo interesująco. Zaczynamy powoli, od Everybody's Gone to the Rapture, OlliOlli 2 na PC czy Fallout Shelter na Androida.

Wtorek, 11 sierpnia

Tak jak w pierwszej części dwuwymiarowej zręcznościówki, gracze zajmują się wykonywaniem trików na deskorolce. Sequel oferuje więcej sztuczek i zróżnicowanych lokacji. Również oprawa graficzna jest teraz bardziej „realistyczna” - zrezygnowano z klasycznych pikseli.

Produkcja bazuje na nietypowym koncepcie: koniec świata nastąpił 31 lat temu. Zwiedzamy fikcyjne, angielskie miasteczko Yaughton Valley, znajdując pozostałości zaginionych mieszkańców. Fragmenty wydarzeń i wspomnień pozwalają odkryć, jak doszło do apokalipsy.

Twórcy z Signal Studios ponownie łączą w Toy Soldiers: War Chest elementy gier akcji i strategii typu tower defence. Zadaniem graczy jest ochrona terytorium przed atakami wroga, poprzez odpowiednie ustawienie wieżyczek obronnych. Możemy też przejąć bezpośrednią kontrolę nad dowolną jednostką - rozgrywka przypomina wtedy zręcznościową strzelankę.

Środa, 12 sierpnia

Brothers: A Tale of Two Sons opowiada o zmaganiach dwóch braci, którzy przemierzają niebezpieczną krainę w poszukiwaniu lekarstwa dla swojego ojca. Gracz jednocześnie kontroluje obu bohaterów - za pomocą gałek analogowych na padzie.

Czwartek, 13 sierpnia

W Fallout Shelter użytkownicy zajmują się zarządzaniem kryptą. Każdy z mieszkańców ma własne statystyki, zdobywa kolejne poziomy. Gracz może zmieniać wyposażenie podopiecznych, wysyłać ich do różnych zadań - także na pustkowiach.

  • Brawl (PC, Mac)
    Wersja językowa: polska

Kampania składa się z elementów łamigłówkowo-zręcznościowych. Rozgrywka polega dokładnie na tym samym, na czym pamiętny Bomberman. Poruszamy się po zamkniętym terenie, za pomocą podkładanych ładunków wybuchowych usuwając po drodze ożywione i nieożywione przeszkody.

Piątek, 14 sierpnia

Super Mega Baseball od kanadyjskiego Metalhead Software to humorystyczne i zręcznościowe podejście do baseballu. Gra zdobyła wysokie oceny w recenzjach - chwalono między innymi prostą do opanowania rozgrywkę. Kontrowersyjna może być jednak oprawa graficzna.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze