Skip to main content

Wyciągajcie różdżki. Jest premierowy zwiastun Hogwarts Legacy

Powrót do magicznej szkoły.

Twórcy nadchodzącego Hogwarts Legacy opublikowali zwiastun premierowy tytułu, ujawniający zarys historii, którą będziemy mogli prześledzić w grze. Możemy zobaczyć sceny z zajęć oraz dowiedzieć się, dlaczego nasza postać trafiła do słynnej uczelni.

Na przedstawionym materiale widzimy między innymi sceny z zajęć zielarstwa - w tym słynne wyciąganie z doniczki krzyczącej mandragory - oraz lekcje rzucania różnych czarów. Pokazano też moment otrzymania przez naszą postać różdżki i odkrycie Pokoju Życzeń w towarzystwie bliżej nieznanego skrzata.

Przez całe nagranie słyszymy także głosy różnych postaci, wprowadzające do historii. Możemy się dowiedzieć, że nasza postać została przeniesiona do Hogwartu na początku piątego roku nauki, co jest nietypową sytuacją. Z tego powodu profesorowie uczelni roztaczają nad nami szczególną opiekę.

Nasz awatar posiada szczególny dar, aby dostrzegać obecność starożytnej magii i z tego powodu niestety ściąga na siebie uwagę grupy złych czarnoksiężników. Jak możemy zobaczyć, jeden z nich nachodzi nas podczas odpoczynku w tawernie.

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy (w Polsce pod nazwą Dziedzictwo Hogwartu) zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, 10 lutego 2023 i będzie dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz komputerach PC. Za produkcje odpowiada studio Avalanche Software, doświadczone w tworzeniu gier na filmowych licencjach.

Zobacz także