Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawo Lidii Poet - anarchiści: kim byli

Tło wydarzeń drugiego i piątego odcinka.

Pierwsza wzmianka o anarchistach w serialu „Prawo Lidii Poet” pojawia się w drugim odcinku. Jacopo Barberis udaje się do fałszerza, by zdobyć dokumenty dla poszukiwanych znajomych, by umożliwić im ucieczkę. Tu opiszemy, dla kogo Jacopo zdobywał papiery oraz jakie były jego powiązania z anarchistami.

Anarchizm to ruch dążący do obalenia władz, zniesienia własności prywatnej i zlikwidowania podziału na grupy społeczne. Członkowie ruchu często nie znajdywali uznania dla swoich poglądów wśród społeczeństwa - głównie dlatego, że nierzadko ich działalność miała charakter terrorystyczny. W XIX wieku doprowadzili do obalenia głów państwa krajów Europy, w tym króla Włoch w 1900 roku.

Jacopo staje się niespodziewanie klientem Lidii po aresztowaniu

W 5. odcinku Jacopo zostaje aresztowany jako podejrzany popełnienia morderstwa. Później Lidia dowiaduje się od generała Valery, że jej przyjaciel należał do anarchistów w czasie pobytu we Francji. Aktualnie, stara się pomóc w ucieczce swojej dawnej miłości i anarchistce - Nicole Greimas oraz jej towarzyszowi, Louisowi.

Louis nie miał oporów, by zabić Lidię za próbę ich zatrzymania

Louis był przywódcą francuskich anarchistów. Zostaje zatrzymany przez Lidię w pociągu i po szamotaninie wypada z niego - nie dowiadujemy się jednak, czy zginął. Finalnie Lidia udowadnia niewinność Jacopo, zmuszając Nicole do przyznania się do popełnionego morderstwa.

Więcej o serialu Prawo Lidii Poet:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze