Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawo Lidii Poet - czy Lidia wyszła za mąż

Miłości i romanse w serialu.

Już pierwsze minuty serialu „Prawo Lidii Poet” ukazują, że tytułowa bohaterka nie stroni od mężczyzn. Na tej stronie wyjaśniamy, jak wygląda wątek romantyczny protagoniski.

W 1. odcinku poznajemy Andrea, aktualnego partnera Lidii. Jak dowiemy się później, bohaterka darzy go sympatią, lecz nie zamierza się wiązać. Gdy jednak zostaje wydalona z Izby Adwokackiej i wraca do domu brata, poznaje tam Jacopo Barberisa, dziennikarza. Jest on bratem, poślubionej przez Enrico Poet, Teresy Barberis.

Andrea jest tajemniczą postacią i w 1. sezonie serialu nie poznamy jego historii

Dzięki współpracy, zbliżają się do siebie. Bohaterka wyraźnie nie chce się wiązać i nie podobają się jej niektóre zachowania potencjalnego partnera. Należy zaznaczyć, że postać Jacopo Barberisa jest zmyślona.

W ostatnim odcinku pierwszej serii, Andrea proponuje Lidii wyjazd do Nowego Jorku - a ona się zgadza. Wpływ na tą decyzję miało odrzucenie apelacji o odmowie wykonywania zawodu oraz postępowanie Jacopo: spotykanie się potajemnie z poprzednią partnerką oraz pomoc anarchistom.

Jacopo Barberis od razu polubił Lidię i szybko zaczęli działać razem

Z odcinka trzeciego dowiadujemy się, że Lidia miała zostać wydana za mąż przez swoich rodziców z powodów ekonomicznych. To właśnie ten moment określił jej dalsze życie - odejście od rodziny i skupienie się na pracy. Bohaterka spodziewała się także, że Enrico o tym wiedział i zarzucała mu bezczynność, dlatego relacje między nimi były początkowo chłodne.

Ojciec Lidii chciał wydać ją za mąż, jako warunek uregulowania swoich długów

W rzeczywistości Lidia Poet nigdy nie wyszła za mąż. Było to zapewne spowodowane faktem, że w tamtych czasach we Włoszech, kobieta musiała podporządkować się woli mężczyzny. Zamążpójście uniemożliwiłoby jej działalność tak prawniczą, jak i emancypacyjną.

Nie wiemy jednak, co zaplanowali twórcy na kolejną część serialu, którego akcja rozegra się w Ameryce. Zapewne w scenariuszu nie pojawi się mariaż, ale z dużym prawdopodobieństwem pojawią się wątki romantyczne.

Więcej o serialu Prawo Lidii Poet:

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze