Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawo Lidii Poet - obsada, kto występuje

Kto gra główne role w serialu.

„Prawo Lidii Poet” to włoski serial biograficzny, opublikowany na platformie Netflix. Skupia się na historii tytułowej Lidii - kobiety żyjącej na przestrzeni XIX i XX wieku, pierwszej włoskiej prawniczki. W tym miejscu wskazujemy, kto odgrywa główne role w serialu.

W pierwszym sezonie ujrzymy tylko sześć głównych postaci i prawdopodobnie pożegnamy się z większością z nich w kolejnym. Poza historią głównej bohaterki, poznamy zarys innych osób, choć nie wszystkie z nich istniały naprawdę.


Matilda De Angelis jako Lidia Poet

Lidia to dwudziestokilkuletnia kobieta, świeżo upieczona prawniczka. Szybko traci prawo do wykonywania zawodu, co zmusza ją do szukania pomocy u brata, również adwokata, Enrico. Od teraz mieszka w jego domu włączając się zarazem w życie rodzinne brata i zostaje nieoficjalnie jego asystentką. Mimo to sama podejmuje się nowych spraw będąc reprezentowaną przez Enrico. W międzyczasie następuje rozwój wątku miłosnego głównej bohaterki.


Eduardo Scarpetta jako Jacopo Barberis

Gdy Enrico poślubił Teresę Barberis, jej brat postanowił z nimi zamieszkać. Lidia poznaje go już pierwszego dnia po przybyciu do domu brata. Jako dziennikarz ma dostęp do nieoficjalnych informacji i nierzadko uchodzi mu płazem wtykanie nosa w nie swoje sprawy. Ma romans z główną bohaterką. Charyzmatyczna postać nie jest jednak wzorowana na prawdziwej osobie.


Pier Luigi Pasino jako Enrico Poet

Brat Lidii, doświadczony prawnik. Chłodne stosunki z siostrą poprawiają się, gdy poznaje tajemnice rodziców. Żonaty z Teresą Barberis, z którą ma córkę - Mariannę. Pomaga Lidii rozwiązywać sprawy, choć podchodzi krytycznie do jej pomysłów. Postać wzorowana na prawdziwej osobie.


W pozostałych rolach:

  • Sara Lazzaro jako Teresa Barberis
  • Dario Aita jako Andrea
  • Sinead Thornhill jako Marianna Poet

Więcej o serialu Prawo Lidii Poet:

Read this next