Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powtórka z Diablo Immortal? Blizzard szykuje mobilnego Warcrafta

Ujawnia ogłoszenie o pracę.

Choć niedawno informowaliśmy o skasowaniu mobilnych projektów w uniwersum Warcrafta, Blizzard wydaje się nie porzucać pomysłu. Nowe ogłoszenie o prace poszukuje dyrektora dla takiej produkcji.

Zarządzający pracownik miałby zająć się „nieogłoszonym tytułem mobilnym Warcraft”, co wyklucza potwierdzone już Warcraft Arclight Rumble. Szczegóły nie są obecnie znane, lecz w sekcji obowiązków w anonsie sporo mówi się o ciągłych aktualizacjach i rozwoju, co sugeruje „grę-usługę” w stylu Diablo Immortal.

Co więcej, kandydat powinien posiadać ponad pięć lat doświadczenia w „zarządzaniu produktem, efektywnym kierowaniu popremierowym wsparciem lub w projektowaniu monetyzacji”, co wydaje się idealnie obrazować najważniejsze cechy tajemniczego projektu.

Taki anons wydaje się być pewnym zaskoczeniem, skoro dopiero co informowaliśmy nieoficjalnie, że Blizzard oraz chińskie NetEase przez ostatnie trzy lata pracowali wspólnie nad mobilną odsłoną World of Warcraft, lecz projekt anulowano. W maju informowano za to o skasowaniu innej gry w tym uniwersum, przypominającej w założeniach Pokemon Go.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze