Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na grę planszową This War of Mine

Od twórcy Neuroshimy Hex.

Awaken Realms wraz z 11 bit studios rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na grę planszową osadzoną w realiach This War of Mine.

Maksymalnie szóstka graczy wciela się w cywili i próbuje przetrwać w mieście opanowanym przez wojnę. Założenia gry są podobne do komputerowego odpowiednika.

Zabawa będzie podzielona na dwa etapy. Za dnia uczestnicy muszą rozwijać kryjówkę i rozmawiać z przybyszami.

W nocy śmiałkowie odwiedzą sąsiedztwo w poszukiwaniu jedzenia i zapasów potrzebnych do przeżycia. Mogą natknąć się na przeciwników, ale też innych cywili. To także czas, w którym należy bronić swojej kryjówki przed bandytami.

Autorzy zapewniają, że nie zabraknie trudnych wyborów moralnych i sytuacji, które na długo zapadną w pamięć. Właśnie tym elementem This War of Mine ma się wyróżniać na tle innych gier planszowych.

W pudełku znajdziemy około 200 kart i tyle samo elementów dodatkowych, oznaczających na przykład wyposażenie. Na graczy czeka ponad 1000 unikalnych przygód zapisanych w specjalnym podręczniku. Niektóre z nich będą miały bezpośredni wpływ na rozgrywkę, inne stanowią urozmaicenie.

Twórcy pracują również nad specjalnym systemem zapisu, by do rozgrywki można było powrócić w dowolnym momencie. Będzie też obligatoryjna aplikacja mobilna, oferująca dodatkowe obrazy, pliki dźwiękowe i wideo.

Za planszową adaptację odpowiada Michał Oracz i Jakub Wiśniewski. Ten pierwszy posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu gier planszowych. Na swoim koncie ma między innymi Neuroshimę Hex.

Założony cel zbiórki - 40 tysięcy funtów - został już osiągnięty, w zaledwie trzy godziny. Podstawowy zestaw potrzebny do gry można zakupić za 50 funtów (ok. 280 złotych). Kolejne progi to między innymi wersje ze specjalnym artbookiem, sześciopaki i edycje z autografami twórców.

This War of Mine: The Board Game pojawi się w lutym 2017 roku.

Cover image for YouTube videoThis War Of Mine: The Board Game - teaser trailer

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

This War of Mine

Android, iOS, PC, Mac, Nintendo Switch

O autorze
Komentarze