Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Porównanie jakości obrazu w nowym modelu PlayStation Vita

LCD kontra OLED.

Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie „skyghene” opublikował dwa filmy, porównujące PlayStation Vita pierwszej generacji z nowym modelem - PCH-2000.

Dzięki nagraniom porównać można rozmiary obu urządzeń, ale przede wszystkim możliwości wyświetlacza - w przypadku nowej wersji urządzenia ekran OLED zastąpiono „klasycznym” LCD.

Odświeżona konsola jest o 20% cieńsza - wysokość wynosi 15 mm - i waży 219 g, czyli o 15% mniej niż obecne modele. O godzinę zwiększono także żywotność baterii, oferując maksymalnie sześć godzin rozgrywki.

Sprzęt ukaże się w sześciu kolorach: żółtym, różowym, białym, szarym, czarnym i błękitnym. W urządzenie wbudowano także 1 GB pamięci, przeznaczony na zapisane stany gier i mniejsze aplikacje.

Ekran LCD wyświetla obraz w rozdzielczości 960 × 544 i 16 milionach kolorów, służy oczywiście także jako urządzenie dotykowe. Premiera w Japonii odbyła się 10 października.

Pierwszy klip koncentruje się głównie na obudowie, drugi na jakości obrazu (dzięki, AllGamesBeta).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze