Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie czołgi w World of Tanks prawdopodobnie w przyszłym roku

W drzewku paneuropejskim.

W przyszłym roku Wargaming prawdopodobnie zaprezentuje nowe, paneuropejskie drzewko w World of Tanks. Obok czołgów węgierskich czy hiszpańskich, pojawią się również czołgi z Polski - poinformował Andrei Yarantsau w trakcie konferencji z okazji 15-lecia powstania studia Wargaming.net.

Andrei Yarantsau zapowiada drzewko paneuropejskie, z polskimi czołgami

Na pytanie o polskie drzewko w World of Tanks, jeden z głównych wydawców gry przyznał, że „nie może obiecać stworzenia całego drzewka polskich czołgów”.

- W chwili obecnej pracujemy nad drzewkiem paneuropejskim, w skład którego mają wejść czołgi z takich krajów, jak Hiszpania, Węgry czy Polska - wyjaśnia Yarantsau. - Trwają intensywne prace i zbieranie materiałów. Sądzę, że w przyszłym roku zaprezentujemy przynajmniej część paneuropejskich czołgów.

Twórca zdradził również, że z powodów politycznych i waśni historycznych projektanci gry często stają przed trudnymi decyzjami.

- Niektóre symbole są bardzo emocjonalne, na przykład swastyka dla Polaków. Podobne skojarzenia mają Chińczycy z japońską flagą wschodzącego słońca, która jest zresztą używana do dziś. I co zrobić w przypadku, kiedy Chińczycy chcą ją wyrzucić z gry, a Japończycy wręcz przeciwnie? Podobne sytuacje są u nas na porządku dziennym.

Więcej o 15-leciu Wargaming.net w tekście Michała, który w sobotę wrócił z Mińska, gdzie odbyła się z tej okazji konferencja.

World of Tanks to darmowa gra sieciowa, w której bierzemy udział w bitwach z udziałem czołgów.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze