Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polityka komentarzy

By rozmowa była czystą przyjemnością.

Chcemy, by przeglądając serwis Eurogamer.pl nasi Czytelnicy czuli się tu komfortowo i mogli miło spędzić czas - nie tylko czytając kolejne informacje i recenzje, ale także biorąc udział w rozmowach.

Prowokacje, brak szacunku dla innego zdania, obrażanie innych komentujących i redakcji - wszystko to mocno zniechęca do udziału w dyskusji innych Czytelników, chcących kulturalnie wyrazić poglądy. W ten sposób wiele osób przestaje nawet czytać komentarze: wynika to z pewnego rodzaju agresji, która od czasu do czasu pojawia się także w naszym serwisie.

Jest wiele miejsc w sieci, gdzie można w ten sposób „dyskutować”. Naszym marzeniem jest zupełnie inne podejście.

Wraz z rosnącą oglądalnością i liczbą zarejestrowanych użytkowników, uznaliśmy, że jest to właściwy moment, by powiedzieć o tym, co redakcja - jako gospodarz serwisu - uważa za stosowne i w jaki sposób wspólnie możemy budować dobre warunki dla wszystkich Czytelników, którzy chcą zaangażować się w rozmowę.

Przygotowaliśmy więc dziesięć podstawowych reguł, które uznajemy za naszą politykę względem wszystkich osób, pozostawiających komentarze na naszych łamach.

*

1. Szacunek

Wzajemny szacunek dla wszystkich ludzi to wartość nadrzędna i nasza reguła numer jeden. Jeśli nie potrafisz także szanować rozmówcy, nawet w przypadku, gdy się z nim diametralnie nie zgadzasz, nie powinieneś brać udział w dyskusji i pozostawiać komentarzy. Szanuj koleżanki i kolegów, którzy są takimi samymi pasjonatami gier jak Ty.

2. Nasz dom, nasze reguły

Kasowanie komentarzy i banowanie niektórzy mogą nazwać „cenzurowaniem” wypowiedzi. Pamiętaj jednak, że jako redakcja sami decydujemy, co jest, a co nie jest właściwe dla naszego serwisu. Jeśli w danym przypadku czujemy, że komentarze nie zmierzają w dobrym kierunku, naszym przywilejem jest możliwość ingerencji. Podobnie jak Ty możesz wyprosić niechcianego gościa ze swojego domu, tak my możemy wyprosić Ciebie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz grać według naszych reguł, przykro nam, ale nie będziesz tu mile widziany.

3. Język

Będzie nam bardzo miło, jeśli będziesz posługiwał się poprawną polszczyzną, ale przecież jesteśmy tu, by miło podyskutować o grach - nie bądźmy hipokrytami, to czy inne przekleństwo nie jest końcem świata! Jeśli jednak w swoich wypowiedziach będziesz używał wulgaryzmów w złośliwym ataku wobec innych rozmówców lub jakichkolwiek podmiotów trzecich (w tym twórców i wydawców gier), otrzymasz natychmiastowego bana. Podobnie: wszelkie wypowiedzi niezgodne z prawem będą usuwane.

4. Trollowanie

Jeśli w naszej ocenie celowo prowokujesz innych rozmówców lub redakcję, Twoje komentarze mogą zostać skasowane, a w skrajnych przypadkach - otrzymasz bana bez ostrzeżenia. Prowokujące i agresywnie atakujące osoby nie są mile widziane na naszej stronie.

5. Narzekanie

Jeśli zwyczajnie nie podoba Ci się temat, który postanowiliśmy poruszyć na naszych łamach, nie trać czasu, aby nas o tym uroczyście poinformować w komentarzu. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie - oprócz tego, że nasz materiał Ci się nie podoba - bardzo prosimy o powstrzymanie się od komentowania. Zaoszczędzisz czas swój, nasz i pozostałych Czytelników. Nie oznacza to, że nie możesz nie zgadzać się z autorem czy redakcją - wręcz zachęcamy do tego rodzaju dyskusji.

6. Spam i piractwo

Jeśli pozostawiasz komentarz, by promować produkty lub usługi firm trzecich, zostanie on skasowany, a jeśli to twój pierwszy komentarz - od razu otrzymasz bana. Dopuszczamy umieszczanie linków do ciekawych materiałów czy artykułów innych stron internetowych - o ile są to rzeczy związane z toczącą się dyskusją, nie ma sprawy!

Nie popieramy piractwa w żadnej postaci. Posty z tego rodzaju treścią będą kasowane, a użytkownicy - banowani.

7. Raporty

Możesz nam bardzo pomóc. Wystarczy, że wejdziesz na profil użytkownika. W lewej kolumnie, na samym dole, znajdziesz opcję „Report this user”. Kliknij i prześlij do nas raport na temat danego użytkownika i jego wypowiedzi. Prosimy jednak, abyś nie stosował tego przycisku tylko dlatego, że z kimś się nie zgadzasz, chyba że w sposób ewidentny naruszył niniejsze reguły.

8. Ignoruj

Gdy wejdziesz na profil dowolnego użytkownika, w lewej kolumnie na samym dole odnajdziesz przycisk „Ignoruj”. Nie jest to elegancki sposób, ale jeśli nie masz ochoty widzieć komentarzy danego użytkownika, możesz z tej opcji skorzystać. Pamiętaj jednak, że jeśli użytkownik łamie nasze reguły, warto nas o tym poinformować (patrz powyżej).

9. Zamykanie tematów

Większość z tematów jest automatycznie zamykana minimum po 30 dniach. Niemniej, jeśli w naszej ocenie dyskusja wymknie się spod kontroli, zamkniemy temat i możliwość dalszego komentowania.

10. Baw się dobrze!

Gry wideo to czysta rozrywka. Jeśli nie znajdujesz odrobiny przyjemności w rozmawianiu o grach, to coś jest nie tak! Codziennie dociera do każdego z nas sporo nieprzyjemnych i smutnych informacji, dlatego chcemy, by Eurogamer był miejscem, gdzie pasjonaci spotykają się, by pogadać o swoim hobby i nie tylko - w sposób zarówno zabawny, jak i konstruktywny.

*

Co jeszcze możesz zrobić?

Po prostu: weź udział w dyskusji, dołącz do komentujących i baw się razem z nami. Jeśli chcesz, powiedz znajomemu, że zaglądasz na Eurogamer.pl i tutaj często rozmawiasz o grach - może on też zdecyduje się do nas dołączyć?

Dziękujemy!

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze