Skip to main content

Podsumowanie PlayStation Showcase 2023 - wszystkie zapowiedzi i gry

Mnóstwo trailerów i nowości.

Oczekiwany pokaz PlayStation Showcase 2023 już za nami, więc mamy lepszy pogląd na to, czego można spodziewać się na PlayStation 5 i PS VR2 w nadchodzących miesiącach. Jest to, czego spodziewało się wielu (Spider-Man 2, remake Metal Gear Solid 3, Final Fantasy 16), ale także sporo niespodzianek.

Jeśli nie mieliście okazji oglądać pokazu na żywo poniżej znaleźć można wszystko, co zapowiedziano podczas imprezy: trailery, nowości i daty premiery. Zacząć warto od pozycji, które opisaliśmy na bieżąco już podczas trwania transmisji:

PlayStation Showcase rozpoczęło się od filmowego zwiastuna dla Fairgame$, produkcji zmierzającej wyłącznie na PlayStation. Projekt przypomina nieco PayDay, z kooperacyjnymi skokami w egzotycznych lokacjach. To tytuł studia Haven, założonego przez Jade Raymond. Jest więc spora szansa, że nigdy się nie ukaże.

Zobacz na YouTube

Następne w kolejce było Helldivers 2 od Arrowhead Game Studios. To sequel gry z 2015 roku, ale - jak się wydaje - o znacznie rozbudowanych ambicjach.

Zobacz na YouTube

Magiczna strzelanka Immortals of Aveum to produkcja wydawna przez Electronic Arts - na pokazie dostaliśmy nowy trailer. Premiera 20 lipca.

Zobacz na YouTube

Czas na polski akcent, czyli Ghostrunner 2. Tytuł zapowiedziany już w 2021 roku doczekał się pierwszego konkretnego zwiastuna, oferującego choćby rzut oka na motocykle. Premiera jeszcze w tym roku.

Zobacz na YouTube

Sword of the Sea to nowy projekt od Giant Squid Studios, twórców Abzû. Widać podobny nacisk na kooperację, nieco w stylu Journey.

Zobacz na YouTube

Zapowiedziano także The Talos Principle 2, kolejną odsłonę serii z zagadkami logicznymi i śliczną grafiką. Premiera jeszcze w tym roku.

Zobacz na YouTube

Neva to kolejna platformówka wyróżniającą się atmosferą, od twórców Gris. Premiera w 2024 roku.

Zobacz na YouTube

Zmieniamy nieco kierunek, ponieważ Cat Quest: Pirates of the Purribean wygląda bardzo słodko, z przygodami kotków na morzach i oceanów. Premiera w przyszłym roku.

Zobacz na YouTube

Square Enix pojawiło się z grą do złudzenia przypominającą Splatoon od Nintendo. Projekt otrzymał tytuł Foamstars i zmierza nie tylko na PlayStation 5, ale także na PS4.

Zobacz na YouTube

The Plucky Squire jest już nieco bardziej interesujące. Jot i jego przyjaciele z magicznej opowieści odkrywają trójwymiarowy świat pełen przygód. Platformy docelowe to PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Zobacz na YouTube

Teardown od ponad roku dostępne jest na PC, lecz teraz tytuł cechujący się światem podatnym na kompletną destrukcję zmierza także na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Premiera w tym roku.

Zobacz na YouTube

Tempo na chwilę zwolniło, ponieważ zaofeorowano rzut oka na Towers of Aghasba, z budowaniem w otwartym świecie oraz oprawą graficzną wzorowaną na dokonania studia Ghibli. Premiera w przyszłym roku na PC i PlayStation 5.

Zobacz na YouTube

Następnie nadeszła pora na jeszcze jeden trailer Final Fantasy 16, które prezentuje się coraz bardziej zachęcająco. Premiera 22 czerwca na PS5, ale to wiemy już od dawna.

Zobacz na YouTube

Revenant Hill to rysunkowa przygodówka. Akcja toczy się w 1919 roku. Wcielamy się w kota Twigsa, który po pożarze stodoły musi znaleźć nowe miejsce zamieszkania, co jest początkiem licznych przygód.

Zobacz na YouTube

Granblue Fantasy: Relink ukaże się zimą. Tytuł powstaje już od 2016 roku, jako kolaboracja PlatinumGames oraz Cygames. Obecność tego pierwszego studia zapewni wartką akcję. Premiera nie tylko na PlayStation 4 i PS5, ale także na PC.

Zobacz na YouTube

Zwiastun Street Fighter 6 skupiał się na trybie World Tour, jak nazwano tutaj kampanię fabularną.

Zobacz na YouTube

Ultros to psychodeliczna platformówka z naciskiem na eksplorację. Jest też mnóstwo kolorów i przedziwnych potworów.

Zobacz na YouTube

Następnie mamy trailer premierowy dla konsolowego wydania Tower of Fantasy. Gra gatcha w stylu Genshin Impact jest na rynku już od 2021 roku.

Zobacz na YouTube

Wraca także Five Nights at Freddy's. Help Wanted 2 ukaże się pod koniec obecnego roku, oferując kolejną porcję strachów wyskakujących z szafy.

Zobacz na YouTube

Następnie pokaz zainteresował się grami na PS VR2, zaczynając od oczekiwanego trybu rzeczywistości wirtualnej w Resident Evil 4.

Zobacz na YouTube

Następnie pełne zombie Arizona Sunshine 2, zaplanowane na obecny rok.

Zobacz na YouTube

Popularna - głównie w Azji - strzelanka Crossfire doczeka się adaptacji na VR. Tytuł otrzymał podtytuł Sierra Squad.

Zobacz na YouTube

Kolejna strzelanka na PS VR2 to Synapse od studia nDreams. Premiera 4 lipca.

Zobacz na YouTube

Trzeba było poczekać, ale jest i oczekiwane Beat Saber na PS VR2, a do tego pakiet z muzyką Queen.

Zobacz na YouTube

Sekcja Bungie objęła nie tylko wspomniany wyżej Marathon, ale także najnowszą aktualizację Destiny 2. Czyżby do życia wracał sam Cayde?

Zobacz na YouTube

Concord to nowa strzelanka FPP stawiająca na rywalizację. Premiera w przyszłym roku.

Zobacz na YouTube

Zobacz także