Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 na pierwszym gameplayu. Kultowe RPG wraca po latach

I wygląda nieźle.

Seria Dragon's Dogma powraca po latach. Oficjalna kontynuacja kultowego cyklu od Capcomu doczekała się prezentacji rozgrywki na PlayStation Showcase.

Jak na przyzwoitego RPG-a fantasy przystało, pierwszy zwiastun wygląda całkiem efektownie. Podziwiamy dynamiczne starcia z różnorodnymi maszkarami oraz garść przerywników filmowych generowanych na silniku gry. Powraca zręcznościowy system walki oparty na unikalnych klasach, kilkuosobowa drużyna i oczywiście magiczny, epicki świat. Tytuł zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Dragon's Dogma to gra RPG akcji dla jednego gracza, oparta na opowieści zachęcającej do wykreowania własnego doświadczenia - począwszy od zaprojektowania wyglądu swojego Powstańca, zbudowania drużyny oraz podejścia do różnych sytuacji” - czytamy w opisie na oficjalnej stronie gry.

Na ten moment nie wiadomo kiedy Dragon's Dogma 2 zadebiutuje na rynku. Nie ujawniono też żadnych szczegółów w kwestii fabuły i mechanik gry. Pozostaje trzymać kciuki, że Capcom nie zawiedzie oczekiwań miłośników marki.

Ci mają bowiem spore nadzieje. Od premiery ciepło przyjętej jedynki minęło już ponad 10 lat, a plotki o powstawaniu sequela pojawiły się w sieci już z zeszłym roku. Niedługo później twórcy wykorzystali rocznicę, by w skromnej zapowiedzi ujawnić prace nad kontynuacją. Teraz pozostaje tylko czekać na konkretny termin premiery.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze