Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay ze Spider-Man 2 jest napakowany akcją. Zobaczcie exclusive PS5

Choć rozgrywka jest bardzo podobna do „jedynki”.

Ta gra musiała być obowiązkowym punktem programu PlayStation Showcase. Sony zostawiło pokaz Marvel's Spider-Man 2 na sam koniec, ale w nagrodę za cierpliwość otrzymaliśmy całkiem długi gameplay. Co ciekawe, nie zawężono jednak okna premierowego, które wciąż określane jest jako „jesień 2023”.

W przeciwieństwie do poprzedniej części, tym razem kierujemy dwoma Człowiekami-Pająkami, Peterem Parkerem i Milesem Moralesem. Twórcy ze studia Insomniac Games przygotowali nawet ciekawą mechanikę przełączania się między bohaterami w trakcie misji, niemal jak w GTA 5.

Peter Parker jest połączony z Symbiotem, co zapewnia mu nowe możliwości - w walce może przykładowo „rozciągnąć się”, dosięgając przeciwników z większej odległości. Miles Morales ponownie korzysta z mocy elektryczności, ale tym razem jest też wyposażony w tzw. wingsuit, który pozwala mu szybować.

Gameplay jest niezwykle efektowny, ale rozgrywka z pewnością nie zaskakuje i bardzo przypomina pierwszą część czy dodatek z Milesem Moralesem. Ponownie mamy tu mieszankę otwartej walki z efektownymi wykończeniami, opcjonalnego skradania oraz mocniej pompujących adrenalinę oskryptowanych fragmentów, jak pościg widoczny w materiale.

Deweloperzy przedstawili nowego antagonistę, znanego fanom Marvela Sergeia Kravinoffa. Wygląda na to, że będzie to główny - lub przynajmniej jeden z głównych - przeciwników „pająków”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze