Skip to main content

W Alan Wake 2 zagramy nie tylko jako Alan Wake. Jest data premiery

Do tego pierwszy gameplay.

W Alan Wake 2 wcielimy się nie tylko w tytułowego pisarza, lecz także w agentkę FBI, Sagę Anderson. Informacje ujawniono w trailerze na imprezie PlayStation Showcase.

Co ważne, jednocześnie podano datę premiery - 17 października. Potwierdziły się więc doniesienia, o których już kilka dni temu nieopatrznie wspominał aktor głosowy wcielający się w głównego bohatera.

Materiał wideo z imprezy Sony nie obfituje w szczegóły, ale wygląda na to, że Alan Wake uwięziony jest w koszmarze, a w tle toczy się sprawa rytualnych morderstw, popełnianych w Bright Falls. FBI przyubywa na miejsce, gdzie znajduje wskazówki wiodące właśnie do tytułowej postaci, która zaginęła trzynaście lat wcześniej.

„Alan Wake, zagubiony pisarz uwięziony w koszmarze poza naszym światem, pisze historię, próbując kształtować otaczającą go rzeczywistość i uciec z więzienia. Z mrocznym horrorem polującym na niego w Dark Place, Wake próbuje zachować zdrowie psychiczne i pokonać diabła w jego własnej grze” - czytamy w opisie.

Akcja będzie toczyła się w kilku głównych lokacji: we wspominanym Bright Falls, w mrocznym lesie otaczającym jezioro Cauldron Lake, a także w zrujnowanym miasteczku Watery. Do tego Dark Place, czyli stale zmieniający się koszmar, kształtowany przez Wake'a.

Alan Wake 2 zmierza na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także