Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Project Q to „przenośne urządzenie streamujące” gry z PS5

Są też słuchawki.

Sony Interactive Entertainment ujawniło Project Q, czyli „przenośne urządzenie streamujące”, za pomocą którego prześlemy rozgrywkę z PlayStation 5 na specjalny ekran, z wykorzystaniem sieci Wi-Fi.

Jak wynika z krótkiej prezentacji pokazanej na imprezie PlayStation Showcase, sprzęt wyposażono w 8-calowy ekran 1080p, a po bokach znajdują się dwie „połowy” standardowego kontrolera DualSense, zapewniające „wszystkie jego przyciski i funkcje” - wyjaśniał Jim Ryan, szef SIE.

Project Q to „dedykowane urządzenie, które umożliwia streamowanie dowolnej gry z konsoli PS5, za pomocą Remote Play przez Wi-Fi” - dodał. To na razie wszystkie znane detale, lecz więcej szczegółów powinniśmy poznać „w najbliższej przyszłości”.

Jednocześnie zapowiedziano także pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne wykonaniu Sony. Zapewnią „nowe generacji immersję audio na PlayStation 5 oraz PC” - mówił Ryan. „Jednocześnie połączą się z telefonami przez Bluetooth”.

Nie podano dat premiery czy też cen opisywanych urządzeń. Warto dodać, że „Project Q” to określenie kodowe wewnątrz japońskiej korporacji - ostateczna nazwa będzie zapewne inna.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze