Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Battlefield 6 będzie częściowo dostępny za darmo

W planach mocno rozbudowany system zniszczeń.

  • Część trybu sieciowego Battlefield 6 zostanie podobno udostępniona za darmo
  • Gra zaoferuje rozgrywkę międzyplatformową
  • Według nieoficjalnych informacji, pojawi się system zniszczeń „na sterydach”

Niektóre elementy Battlefield 6 zostaną udostępnione za darmo - sugerują niepotwierdzone informacje o projekcie.

Źródłem wieści jest Tom Henderson, który uchodzi za dobrze zaznajomionego z planami studia DICE leakera,a więc osobą ujawniającą nieoficjalne szczegóły o grach. W opublikowanym materiale internauta twierdzi, że część trybu sieciowego nowej odsłony strzelanek ma być bezpłatna - podejrzewa, że może chodzić o moduł battle royale.

Według youtubera, produkcja zaoferuje crossplay, czyli opcję wspólnej zabawy posiadaczy PC, PS5 i Xbox Series X/S. Dodaje, że jeżeli tytuł trafi na starsze konsole - o czym przekonywał niedawno - ich właściciele też zagrają razem z użytkownikami mocniejszych platform.

Battlefield 6 jest podobno inspirowany trzecią częścią serii

Henderson uważa, że znacznie usprawniono system zniszczeń, który - jak twierdzi - jest niczym „na sterydach”. Gracze podobno obrócą w pył większość budynków, za wyjątkiem konstrukcji, z którymi powiązane są bieżące cele zmagań.

Powrócą ponoć czteroosobowe drużyny (w angielskiej wersji językowej zwane Squads) z opcją łączenia kilku drużyn w oddziały. Ponadto nie zabraknie rzekomo podziału na klasy - pojawią się szturmowiec, zwiadowca, żołnierz wsparcia i inżynier.

Henderson przekonuje, że DICE przygotowuje przepustki bojowe, które w ramach serii wyzwań pozwolą zdobyć określone nagrody. Z systemem powiązane mają być sezony, trwające od 8 do 10 tygodni.

Informacji youtubera na razie nie potwierdzono. Niedawno jednak EA ogłosiło, że Battlefield 6 zostanie ujawniony wiosną i ukaże się jesienią bieżącego roku. Strzelanka wykorzysta pełen potencjał nowych konsol.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze