Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation przejmuje kolejne studio i chce więcej gier mobilnych

Powstało PlayStation Studios Mobile Division.

PlayStation poinformowało, że przejmuje Savage Game Studios, zajmujące się produkcją gier mobilnych - choć jeszcze bez dorobku. Ważniejszy może być fakt, że powstaje także PlayStation Studios Mobile Division, odpowiedzialne właśnie za takie produkcje.

Założona w 2020 roku firma ma oddziały w Berlinie oraz w Helsinkach. Wśród założycieli jest między innymi Michail Katkoff, odpowiedzialny w przeszłości choćby za Angry Birds: Rio. „Wszyscy pracowaliśmy w dużych studiach i choć szanujemy dostęp do wielkich zasobów, to chcieliśmy pozostać mali i dynamiczni, by samemu podejmować decyzje” - zapewnia.

Odpowiadanie przed nowo powstałym PlayStation Studios Mobile Division wydaje się przeczyć tej wizji, lecz Katkoff zapewnia, że szanuje wizję japońskiej korporacji. „A do tego możliwość potencjalnej skorzystania z wspaniałego katalogu licencji i szansa bazowania na wsparciu, które tylko oni mogą zapewnić...” - dodaje na oficjalnym blogu.

Hermen Hulst - szef PlayStation Studios - wyjaśnia, że zwiększenie wysiłków na polu gier mobilnych ma przypominać podejście z PC, gdzie od jakiegoś czasu ukazują się konwersje z konsol. „Celem jest zaoferowanie większej liczby sposobów na konsumowanie naszych treści oraz dotarcie do nowych odbiorców, którzy nie znają PlayStation i naszych gier” - tłumaczy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze