Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation 4 może pobrać Destiny nawet jeśli nie kupiliśmy gry

Konsola czyta w myślach?

Użytkownicy PlayStation 4 donoszą, że na dyskach twardych ich konsol pojawiły się kopie Destiny, pomimo tego, że gracze nie kupowali i nigdy nie instalowali produkcji Bungie.

Zagadka rozwiązana

Okazuje się, że nie mamy do czynienia z wyrafinowanym atakiem hakerów, lecz... z jedną z opcji konsoli Sony, umożliwiającą automatyczne pobieranie danych.

W sekcji „spersonalizowana, dostosowana zawartość” na oficjalnej stronie PlayStation napisano, że „PS4 potrafi uczyć się twoich upodobań”.

„Umożliwiając odkrycie pobranej i gotowej do włączenia zawartości, reprezentującej ulubione gatunki od ulubionych twórców” - czytamy dalej.

Wszystko wskazuje więc na to, że konsola może zadecydować, że spodoba nam się Destiny, jeśli sporo czasu spędzamy przy strzelankach. Gra zostanie pobrana automatycznie, jeśli PS4 pozostanie w stanie uśpienia.

Opcję można oczywiście wyłączyć, przechodząc do ustawień systemowych i odznaczając funkcję w panelu oznaczonym jako „automatyczne pobieranie”. Opcja jest domyślnie włączona od czasu aktualizacji 1.75 (dzięki, Polygon).

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze