Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Playmation - Disney zapowiada połączenie zabawek i gier

Każdy może być Iron Manem.

Disney rozszerza ofertę popularnego ostatniego gatunku „toy to life”, zapowiadając projekt o nazwie Playmotion.

Seria Disney Infinity to głównie figurki będące dodatkiem do tytułów, ale już nowy pomysł w większym stopniu stawia na fizyczne zabawki i „prawdziwą” zabawę, z aplikacjami wspomagającymi.

Szczegóły na temat działania Playmotion są obecnie skąpe, ale bazowe założenie polega na tym, że dzieci założą gadżety i kostiumy, a włączane na nich mobilne aplikacje wygenerują wyzwania do wykonania.

Pierwszy zestaw bazuje na licencji Avengers oraz Iron Mana i udostępnia użytkownikom rękawicę tego superbohatera. Połączenie inteligentnych zabawek, zakładanych na ramię komputerów, czujników ruchu, figurek i aplikacji ma sprawić, że przeżyjemy przygody w prawdziwym świecie.

Nie zabraknie zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia, punktów i kończenia misji - wyjaśnia Disney. „Jest też aplikacja towarzysząca, ale Playmation nie służy do grania przed telewizorem. Staniesz się częścią opowieści w prawdziwym świecie, biegając, korzystając z wyobraźni i wykonując zadania.”

Pomysł przypomina nieco koncept Grega Zeschuka i jego interaktywnych placów zabaw. Koncept Disneya bazuje za to na kostiumach, które mają kosztować ponad 100 dolarów za sztukę.

Zestaw Avengers zadebiutuje w październiku w Ameryce Północnej. Nie podano jeszcze planów dla Europy. Kolejne pakiety - w 2016 roku - to Star Wars i Frozen.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze