Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Założyciel BioWare wraca do gier

Greg Zeschuk zajmie się aplikacjami mobilnymi dla dzieci.

Współzałożyciel studia BioWare - Greg Zeschuk - powrócił do świata gier, po tym jak w 2012 roku zdecydował się opuścić branżę wirtualnej rozrywki i skoncentrować się na swoim blogu na temat piwa.

Nie wraca jednak do swojego studia i nie będzie zajmował się grami RPG. Zamiast tego został członkiem zarządu w firmie Biba, która stara się połączyć technologie mobilne i fizyczną zabawę.

Biba zdecydowało się ostatnio na współpracę z PlayPower, zajmującym się produkcją wyposażenia na place zabaw.

Pomysł polega na tym, by rodzice za pomocą aplikacji mogli przydzielać dzieciom wyzwania, do wykonania podczas zabawy. Opiekunowie będą mogli też sprawdzić, jakie wyposażenie znajdziemy w danym miejscu.

„Gry mobilne Biba to powiew świeżego powietrza” - komentuje Zeschuk. „PlayPower i Biba tworzą nową kategorię, innowacyjny sposób na połączenie naszych nawyków z korzyściami zapewnianymi przez zabawę na świeżym powietrzu. Jestem zainspirowany tą kategorią jako projektant i jako ojciec.”

Nie jest to więc Mass Effect 4, ale nadal mowa o grach. We wrześniu 2012 roku deweloper zapowiedział, że nie będzie pracował nad grami „przez jakiś czas”. „Jest też duże prawdopodobieństwo, że nie wrócę” - dodał.

Aplikacja studia Biba ukaże się jeszcze w tym roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze