Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Skylar & Plux z obszernym gameplayem

Premiera w styczniu.

Twórcy platformówki Skylar & Plux: Adventure on Clover Island opublikowali film prezentujący fragment rozgrywki, który będzie pokazywany na tegorocznych targach E3.

Deweloperzy ujawnili też, że gra ukaże się w styczniu przyszłego roku na PC, Xbox One i PlayStation 4. Dokładnej daty premiery jednak nie podano.

Projekt nawiązuje do klasycznych przedstawicieli gatunku wydanych w poprzedniej dekadzie, w tym do produkcji o przygodach Jaka i Daxtera.

Wcielimy się w tytułową Skylar - genetycznie zmodyfikowaną i wyposażoną w cybernetyczne wszczepy kotkę, za której powstanie odpowiada szalony naukowiec CRT.

Bohaterce udaje się uciec z laboratoriów uczonego. Postanawia powstrzymać swojego stwórcę, który zamierza podbić świat.

W udostępnionym fragmencie pokazano przykładowy poziom. Na zaprezentowanym etapie Skylar korzysta z urządzenia pozwalającego manipulować czasem, co przydaje się w pokonywaniu kolejnych przeszkód.

Można na przykład spowolnić upływ czasu, dzięki czemu można przeskakiwać po dyskach, które standardowo poruszają się z dużą prędkością. Inną funkcją gadżetu jest odbudowywanie zniszczonych obiektów i platform.

Urządzenie zasilane jest przez zbierane w trakcie rozgrywki kule. Umieszczone są w różnych miejscach planszy, wypadają też z pokonanych przeciwników i rozbijanych przedmiotów.

Produkcja okraszona jest kolorową, trójwymiarową oprawą wizualną.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze