Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pinokio w stylu Bloodborne. Lies of P na nowej rozgrywce wygląda świetnie

Carlo Collodi nie wspominał o siekaniu demonów.

Lies of P jest jedną z ciekawiej zapowiadających się produkcji inspirowanych grami FromSoftware. W sieci udostępniono nowy materiał prezentujący rozgrywkę.

O ile stojący za produkcją deweloperzy ze Studio Round8 zapierają się, że wszelkie podobieństwa do kultowego Bloodborne są niezamierzone, to trudno nie doszukiwać się analogii. Stylistyka odwołująca się do wiktoriańskiego horroru od razu przykuła uwagę graczy marzących o powrocie do Yharnam, a dynamiczna rozgrywka jako żywo przypomina to, co znamy z hitu na PS4.

Nowy zwiastun trwa dwie minuty i skupia się przede wszystkim na walce oraz samej rozgrywce. Spora część ujęć mogła mignąć nam przed oczami we wcześniejszych materiałach, ale jest też kilka zupełnie nowych fragmentów. Mamy także okazję, by nieco lepiej przyjrzeć się klimatycznym i mrocznym lokacjom, jakie przyjdzie nam przemierzać po premierze.

Lies of P to RPG akcji z nastawieniem na dynamiczną walkę w zwarciu, której główną inspiracją jest powieść dla dzieci „Pinokio” napisana przez Carla Collodiego i wydana po raz pierwszy w 1883 roku. Tytułowy bohater to ożywiona drewniana kukiełka, która za wszelką cenę pragnie stać się prawdziwym chłopcem. Twórcy gry kładą mocny nacisk na ten aspekt historii, choć trudno powiedzieć, jak zostanie on zilustrowany w nadchodzącej produkcji.

Gra, która ukaże się w tym roku na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S nie jest też pierwszą próbą adaptowania klasycznej powieści w nietypowy sposób. W 2001 roku do kin trafił nagradzany film „A.I. Sztuczna Inteligencja” w reżyserii Stevena Spielberga, który przekładał znaną opowieść na język science fiction. Także Guillermo del Toro wydał w ubiegłym roku swoją wersję „Pinokia” w formie animacji poklatkowej.

Read this next