Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pinokio w pudełku. Lies of P dostanie wydanie fizyczne

Ukaże się równocześnie z wersją cyfrową.

Wyczekiwana produkcja południowokoreańskiego Round8 Studio doczekała się ważnego ogłoszenia. Lies of P otrzyma pełnoprawne fizyczne wydanie na PC i konsolach.

Jak donosi portal Gematsu, twórcy ogłosili partnerstwo z brytyjską firmą Fireshine Games, która zajmie się wydaniem Lies of P w Europie i Ameryce Północnej, a także odpowiadać będzie za przygotowanie pudełek z grą. Do tej pory wiele wskazywało, że inspirowana „Pinokiem” i Bloodborne przygoda wydana zostanie wyłącznie w formie cyfrowej.

„Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Neowiz, aby wydać fizyczną wersję Lies of P na rynkach zachodnich jeszcze w tym roku. To jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 roku i nie możemy doczekać się, aż gracze wkroczą w tę głęboko mroczną wersję klasycznej opowieści oraz przeżyją czekającą ich przygodę” - przekazała dyrektor marketingu Fireshine Games Sarah Hoeksma.

Z tej okazji opublikowano w sieci nowy zwiastun, który jednak nie zdradza, czy doczekamy się edycji kolekcjonerskiej. Ważne jest natomiast, że wydanie fizyczne zadebiutuje równolegle do wersji cyfrowej, co w przypadku produkcji mniejszego kalibru nie jest zwykle tak oczywiste. Grę kupimy w pudełkach na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X w sierpniu tego roku.

Lies of P to ciekawie zapowiadająca się gra akcji, której rozgrywka przypomina nieco to, co znamy z tytułów takich jak Dark Souls czy Bloodborne, choć twórcy zaznaczają, że poziom trudności nie będzie tak wysoki jak w przypadku produkcji studia FromSoftware. Fabularnie mamy do czynienia z luźną interpretacją klasycznej powieści dla dzieci „Pinokio” pióra Carla Collodiego, choć w znacznie mroczniejszym wydaniu.

Read this next