Skip to main content

Pierwszy sezon Battlefield 2042 opóźniony do lata

Są też szczegóły najbliższych nowości.

DICE opóźniło start pierwszego sezonu Battlefield 2042. Wydarzenie, które wzbogaci strzelankę o szereg nowości, rozpocznie się na początku lata.

Dotychczas nie znaliśmy oficjalnego harmonogramu rozwoju tytułu, ale spodziewano się uruchomienia eventu w marcu, na co wskazywały informacje odnalezione przez fanów w plikach produkcji.

Decyzja o opóźnieniu zapewnia czas potrzebny na dalsze poprawienie Battlefield 2042 przy jednoczesnym finalizowaniu prac nad sezonową zawartością, by wszystkie elementy spełniały nasze standardy jakości” - wyjaśnia starszy producent gry, Ryan McArthur.

Przygotowano też rekompensatę dla posiadaczy strzelanki w wydaniu Gold i Ultimate, które zawierały przepustkę z bonusami dla pierwszego roku rozwoju produkcji. W zamian za przesunięcie startu pierwszego sezonu takie osoby otrzymają unikalne skórki: dla postaci McKaya, na dwie bronie i pojazd, nóż do walki w zwarciu i dodatkowy wygląd karty gracza.

DICE zapewnia, że słucha uwag fanów, pracując na „wielu frontach”, by uwzględnić zgłaszane uwagi, naprawiać raportowane błędy i udoskonalać kluczowe aspekty produkcji. Przedstawiono także najważniejsze nowości, jakie trafią do gry w najbliższych tygodniach:

  • klasyczna tablica wyników ze szczegółowymi informacjami na temat wyników osiąganych przez gracza, towarzyszy z zespołu i przeciwników. Prace nad rozwiązaniem trwają od grudnia i funkcja zawita do strzelanki w następnej aktualizacji;
  • czat głosowy na wszystkich platformach - twórcy obiecują, że to dopiero początek działań w obszarze komunikacji między użytkownikami;
  • odnowiony profil gracza z lepszym podsumowaniem kariery i bardziej komfortowym śledzeniem postępów w rozgrywce;
  • udoskonalenia w rozgrywce zespołowej - w planach poprawiony system pingowania (wskazywania postaci i obiektów) oraz ulepszony system nagród za zmagania drużynowe.
Rekompensata dla posiadaczy gry w edycji Gold lub Ultimate

Deweloperzy przewidują również zmiany w mechanice strzelania i dalszą rozbudowę edytora Portal. To nie wszystko: DICE chce usprawnić kontakt z fanami, z którymi chce konsultować modyfikacje wprowadzane do Battlefielda 2042.

Studio najpierw przedstawi proponowane ulepszenia, następnie zbierze opinie graczy, by na końcu zaprezentować ostateczny kształt udoskonaleń, uzupełnionych o uwagi użytkowników. Pierwsze pomysły - dotyczące map - zostaną ujawnione wkrótce.

Zobacz także