Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy odcinek Minecraft: Story Mode ukaże się 13 października

Drugi „kilka tygodni” później.

Studio Telltale Games ogłosiło, że pierwszy odcinek nowej serii przygodówek - Minecraft: Story Mode - zadebiutuje 13 października.

Prosto z blokowiska

Data dotyczy dystrybucji cyfrowej na PC (Windows i Mac), PlayStation 3, PS4, X360 oraz Xbox One. Dwa dni później - 15 października - produkcja trafi na iOS i Androida. Nie podano konkretnych informacji na temat odsłon Wii U i PlayStation Vita.

W planach dla Europy jest także wydanie pudełkowe, zaplanowane na 30 października. Nie jest obecnie jasne, czy zainteresuje się nim któryś z polskich dystrybutorów.

Pierwszy z pięciu odcinków otrzymał tytuł The Order of the Stone. Głównym bohaterem tytułu jest Jesse, który razem z grupą przyjaciół musi odszukać Zakon Kamienia, czyli drużynę potężnych śmiałków - tylko oni mogą uratować świat przed apokalipsą.

Zgodnie z założeniami innych projektów studia, podejmiemy wybory wpływające na rozgrywkę. Odwiedzimy między innymi światy Nether, Farlands i The End. Więcej szczegółów znaleźć można w naszej niedawnej zapowiedzi.

Telltale zapewnia, że drugi odcinek zadebiutuje już „w kilka tygodni” po pierwszym.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze