Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze recenzje Forspoken. Wielkiego hitu nie będzie

Oceny są dość mieszane.

Pierwsze oceny Forspoken są raczej mieszane, ale wygląda na to, że najnowsza gra Square Enix nie będzie większym hitem. Wydaje się, że mamy do czynienia z produkcją po prostu średnią - jeśli wierzyć ograniczonej liczbie publikacji, które otrzymały kopie przed premierą.

Gra akcji jest „wizualnie stymulująca i świetna muzycznie, lecz nudna walka, słabe postacie i mało precyzyjna mechanika poruszania się sprawiają, że wrażenia są średnie” - napisał serwis GameSpot, oceniając tytuł zaledwie na piątkę w dziesięciostopniowej skali.

Dużo dalej nie poszedł IGN, wręczając szóstkę. „Widowiskowa walka i parkur bywają fajną zabawą, ale nie sprawiają, że pełna klisz historia i pusty otwarty świat staną się nagle interesujące do eksploracji” - czytamy w podsumowaniu.

Wśród opinii przewijają się spostrzeżenia na temat fatalnych dialogów, a także tego, że Forspoken zaczyna się bardzo powoli i dopiero po kilku godzinach nabiera rumieńców. Z drugiej strony, nie brakuje doniesień, że tytuł Square Enix może być bardzo krótki, jeśli nie zajmiemy się atrakcjami pobocznymi. Dość powiedzieć, że w sieci jest już gameplay z ukończenia kampanii - w osiem godzin.

Otwarcie Forspoken jest zdecydowanie najgorsze. Przejście gry zajęło mi 16 godzin, w ramach których wykonałem sporo pobocznych atrakcji w otwartym świecie. Byłem ostrożny, by nie śpieszyć się do zakończenia, choć na pewno kusiło” - komentuje Grayson Morley z serwisu Polygon.

Jak to często bywa, nie brakuje też całkiem odmiennych głosów. Mniej znany serwis Gaming Nexus zapewnia, że gra „jest absolutnie fantastyczna” i chwali „wszystkie czary do odblokowania, ekwipunek do usprawnienia, walki, bossów i fabułę, która dorównuje najlepszym opowieściom w grach wideo”. Ocena? 9,5/10.

Forspoken ukaże się jutro - 24 stycznia - na PC i PlayStation 5. Poniżej przegląd wybranych ocen:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Forspoken

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze