Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PES 2020 bez kobiecej piłki nożnej

Mimo rosnącej popularności żeńskich rozgrywek.

Przedstawiciele firmy Konami oznajmili, że w powstającym PES 2020 - kolejnej odsłonie piłkarskiego cyklu - nie pojawi się możliwość rozgrywania zawodów kobiecej piłki nożnej.

Informację przekazał Lennart Bobzien, który odpowiada za nadzorowanie serii w krajach na terenie Europy, w rozmowie z dziennikarzami serwisu GameSpot. Nie przedstawił jednak powodów podjętej decyzji.

- Osobiście mocno wspieram kobiece zmagania w piłce nożnej, a także na bieżąco śledzę Mistrzostwa Świata. Na razie jednak nie mamy żadnych planów związanych z wprowadzeniem zawodniczek do PES 2020 - stwierdził menedżer.

Warto zaznaczyć, że w konkurencyjnym cyklu FIFA - rozwijanym przez EA Sports - piłkarki obecne są od czterech lat. To nie wszystko, ponieważ w ubiegłorocznej części serii żeńskim rozgrywkom poświęcono fragment kampanii fabularnej.

W FIFA 19 jedną z bohaterek kampanii fabularnej była Kim Hunter

Kobieca piłka zyskuje na popularności. Przykładowo półfinał trwających właśnie Mistrzostw Świata pomiędzy Angielkami a Amerykankami w Wielkiej Brytanii śledziło jednocześnie 11,7 miliona widzów, co jest najlepszym wynikiem w brytyjskiej telewizji w tym roku.

PES 2020 zadebiutuje 10 września na PC, PS4 i Xbox One. Wcześniej - 30 lipca - pojawi się demo gry. Nie zabraknie zmian w rozgrywce, opracowanych w oparciu o porady fanów i wskazówki Andresa Iniesty - piłkarz pomógł w przygotowaniu systemu finezyjnego dryblingu.

Źródło: GameSpot

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze