Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Perełka z Epic Games Store - gramy w Hades

Od twórców Pyre i Transistor.

Hades to najnowsze dzieło studia Supergiant Games, odpowiedzialnego za Bastion, Transistor oraz Pyre, czyli trzy wyjątkowe i z różnych względów angażujące gry niezależne.

Produkcja zadebiutowała w grudniu na Epic Games Store i choć wciąż jest dostępna w formie wczesnej wersji, to oferuje już naprawdę sporo zawartości i mnóstwo dobrej zabawy.

Twórcy zdecydowali się na formułę gatunku rogue-lite. Bohater musi wydostać się z krainy umarłych, podejmuje więc niezliczone próby osiągnięcia celu. Po śmierci po prostu odradza się w siedzibie swojego ojca - Hadesa.

W miarę postępów odblokowujemy coraz więcej broni i ulepszeń. Rozwijamy też bohatera na stałe, więc z biegiem czasu coraz lepiej radzimy sobie z początkowymi wyzwaniami.

System walki jest niezwykle satysfakcjonujący, arsenał różnorodny, a na dodatek otrzymujemy też galerię barwnych, ciekawie napisanych postaci. To interesujące spojrzenie na grecką mitologię.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze