Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - kamienie wsparcia (support gems)

Modyfikowanie umiejętności.

Jak zostało już wspomniane kilkukrotnie na łamach poradnika, w Path of Exile umiejętności grają zarówno niezmiernie ważną rolę, jak i ich działanie diametralnie różni się od innych produkcji z gatunku hack and slash.

Zamiast prostego odblokowywania zdolności - jak to ma miejsce, chociażby, w Diablo 3 - w Path of Exile gracz wpierw musi umieścić kamienie umiejętności, wsparcia i aur w specjalnych gniazdach znajdujących się w przedmiotach. W grze dostępne są kamienie trzech kolorów - niebieskiego, zielonego i czerwonego, odpowiadające inteligencji, zręczności i sile.

Prócz kamieni umiejętności - opisanych w rozdziale Kamienie umiejętności: zdolności aktywne, łączenie umiejętności - oraz kamieni aur - wyjaśnionych w rozdziale Kamienie aur, aury: jak działają aury- w grze znajdują się także kamienie wsparcia. Te nie oferują same z siebie żadnych zdolności, wzmacniają jednak pozostałe grupy kamieni bądź dodają im nowe właściwości.

Kamienie wsparcia (1) umieszcza się w gniazdach, które połączone są specjalnym łańcuchem (2) z innym kamieniem umiejętności. Dzięki temu wspomniany kamień umiejętności zyska dodatkowe cechy kamienia wsparcia - zwiększenie zadawania obrażeń czy zasięgu rażenia, większą szansę na podpalenie czy zamrożenie czy uzyskanie całkowicie nowego efektu, jak nałożenie na wroga efektu Curse.

Nic nie przychodzi jednak za darmo, tak więc w tym przypadku w parze z dodatkowym efektem idzie dodatkowy koszt many, wymagany do aktywacji zdolności. Wyrażane jest to poprzez parametr Mana Multiplier (3) , widoczny w opisie danego kamienia wsparcia.

Oznacza to, iż o taką wartość zwiększony zostanie bazowy koszt aktywacji umiejętności. Przy kilku kamieniach wsparcia, koszt wzrosnąć może kilkukrotnie, nie jest to wiec wskazane dla postaci z małym zasobem many.

Następnie: Path of Exile - Shrine, jak działają kapliczki

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - filtr lootu, Filterblade

Komentarze