Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - Shrine, jak działają kapliczki

Efekty kapliczek.

Kapliczki - znane w Path of Exile jako Shrine - to mechanika, która od lat występuje we wszystkich grach z gatunku hack and slash, od starszych tytułów jak pierwsze Diablo, po najnowsze produkcje. Jak wszystko, działanie tej mechaniki w Path of Exile jest odmienne od tego, do czego przyzwyczaił nas gatunek.

Kapliczki w Path of Exile napotyka się (1) podczas wędrówek przez lokacje. Domyślnie, ich efekt jest aktywny i wpływa na pobliskie potwory - zwiększa ich parametry, oferuje regenerację bądź, jeśli jest to kapliczka ofensywna, rani gracza.

Jednakże, kapliczkę można podnieść, wchodząc z nią w interakcję. Nad głową postaci (2) pojawi się jej ikona, a jej efekty przeniesione zostaną na gracza i jego sojuszników. Efekt utrzymywał będzie się przez 45 sekund, a szczegóły odnośnie niego (3) znaleźć można u góry ekranu.

Co więcej, w grze są dwa typy kapliczek - wzmacniające i powiązane z zaklęciem. Te pierwsze oferują różnorakie bonusy dla postaci - zwiększenie parametrów defensywnych czy ofensywnych, poprawę szybkości poruszania się i tak dalej. Druga grupa z kolei wywołuje jeden z kilku efektów - zamraża wszystkich dookoła z pomocą novy lodu, razi prądem, przywołuje szkielety bądź skrywa postać w dymie.

Kapliczki w znaczącym stopniu ułatwiają rozgrywkę przez ten bardzo krótki czas. Obrażenia zadawane przez postać są często w bardzo dużym stopniu zwiększone, a jeśli z kolei jest to kapliczka defensywna, postać przez czas trwania najpewniej będzie praktycznie niemożliwa do zabicia.

Następnie: Path of Exile - negatywne efekty, osłabianie wrogów, debuffy

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - kamienie wsparcia (support gems)

Komentarze