Skip to main content

Path of Exile - jak zmienić wygląd kryjówki

Zmiana typu kryjówki, ustawianie nowych obiektów.

Własna kryjówka w Path of Exile to nie tylko przyjemny dodatek, lecz przede wszystkim bardzo ważne i przydatne miejsce. To tutaj znaleźć można mechanizm Atlasu (Map Device), stół do rzemiosła i zaproszonych wcześniej mistrzów i inne postacie NPC. Co więcej, gra umożliwia dostosowywanie jej wyglądu do własnych preferencji.

Pierwszą rzeczą, którą można uczynić, jest zmiana typu kryjówki. By tego dokonać, należy udać się do kryjówki i odnaleźć znajdującą się tam postać NPC, Helenę, wejść z nią w interakcję i wybrać opcję Select Hideout (1) .

W nowym oknie zobaczymy wszystkie dostępne w grze kryjówki. Odblokowane kryjówki łatwo poznać po nasyceniu barw i przycisku Swap (2) - po jego kliknięciu wygląd kryjówki zmieni się właśnie na ten konkretny. Kryjówki, których nie udało się jeszcze odblokować, są poszarzałe - najechanie na nie kursorem pokaże, w jakiej lokacji można je znaleźć (3) .

Drugim sposobem na dostosowanie kryjówki do własnych potrzeb jest edytowanie jej wyglądu. By rozpocząć edytowanie, należy kliknąć na przycisk Edit (4) , widoczny u dołu ekranu. Teraz można kliknąć na dowolny obiekt w kryjówce i bez problemu go obrócić czy zmienić jego lokalizację. Jest o tyle ważne, iż można zmienić położenie mistrzów czy punktu kontrolnego - ustawienie tego drugiego przy Map Device znacząco skróci czas potrzebny do ponownego aktywowania mapy.

Dodatkowo, w kryjówce ustawiać można nowe obiekty. By uzyskać do nich dostęp, wystarczy kliknąć w niewielką ikonkę krzesła (5) widoczną u dołu ekranu. Potem wystarczy tylko przeciągnąć obiekt na teren kryjówki, by go ustawić.

Dodatkowe obiekty można kupić u postaci niezależnych. W tym celu należy wejść z nimi w interakcje i wybrać opcję Purchase Decorations. W nowym oknie znajdziemy wszystkie dostępne przedmioty, a także wartość Favour (6) - określa ona to, jak bardzo „lubi” nas dana postać. Wartość tą da się zwiększać wykonując zadania dla konkretnej postaci.

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - Blight, Tower Defense

Read this next