Skip to main content

Path of Exile - kamienie aur, aury

Jak działają aury.

W Path of Exile dostępnych jest cała masa kamieni umiejętności, które umieścić można w ekwipunku, by uzyskać do nich dostęp. Wszystkie te kamienie dzielą się niejako na trzy grupy - kamienie umiejętności, kamienie wsparcia i kamienie aur. W niniejszym rozdziale zajmiemy się tą ostatnią grupą.

Kamienie aur (1) przypominają w swoim działaniu kamienie umiejętności - gdyż dają dostęp do zdolności, a nie wzmocnienia tejże - lecz różnią się pod względem sposobu aktywacji. Normalnie zdolności aktywuje się odpowiednim klawiszem wtedy, gdy chcemy z nich skorzystać. Aury z kolei aktywne są cały czas, nie trzeba ich reaktywować.

Minusem związanym z tą mechaniką jest rezerwacja many. Każda aura posiada parametr Mana Reserved (2) , z wartością procentową - owa wartość procentowa przedstawia, jaka część many postaci zostanie zarezerwowana, by podtrzymać efekt aury. W momencie rezerwacji, mana postaci uszczuplona jest o tą wartość i postać musi po prostu korzystać z mniejszej puli punktów many.

Z tego też powodu nie warto korzystać z większej ilości aur. Aktywacja kilku jednocześnie sprawi, że postać utraci dostęp do większości punktów many i nie będzie w stanie korzystać z innych umiejętności. Warto więc nie przekraczać poziomu rezerwacji powyżej 50%.

Następnie: Path of Exile - waluty: orby i handel

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - jak łączyć kamienie umiejętności

Read this next