Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - filtr lootu, Filterblade

Filtrowanie przedmiotów na ziemi.

W grze Path of Exile na ekranie regularnie pojawiają się przedmioty upuszczone przez zabitych wrogów. O ile początkowo nie stanowi to problemu, o tyle w dalszej części rozgrywki bez zastosowania specjalnych filtrów gra będzie niemalże niemożliwa - na ekranie nie będzie widać nic, przez co ciężko będzie walczyć i szukać wartościowych przedmiotów.

Z pomocą przychodzi wspomniane filtrowanie ekwipunku. Jest to nic innego jak nakładka na grę, która zmienia sposób wyświetlania wyrzuconych przedmiotów. W zależności od tego, jak zostanie skonfigurowany, filtr sprawi, iż wyświetlane będą tylko wartościowe przedmioty - takie jak, na przykład, zbroje z dużą ilością gniazd czy waluta - a niepotrzebne śmieci będą kompletnie niewidoczne.

By zainstalować filtr, trzeba w pierwszej kolejności udać się na stronę narzędzia Filterblade. Po załadowaniu się strony do określenia będzie kilka opcji. Większość z nich na początku można zignorować, warto zainteresować się tylko opcją Stricness (1) i ustawić ją na Semi-Strict. Sprawi to, że wyświetlane będą tylko wartościowe przedmioty i waluty.

Teraz przejść należy do zakładki Download (2) . Można zignorować tutejsze opcje i po prostu kliknąć na przycisk As ZIP (3) . Pobierze to paczkę filtrów w archiwum ZIP - należy je wypakować do dowolnej lokalizacji i następnie wejść do folderu.

Teraz zaznaczyć trzeba plik FilterBlade_2_Semi-Strict.filter i skopiować go do folderu Moje dokumenty -> My Games -> Path of Exile (4) .

Teraz pozostało już tylko wejść do gry, zalogować się na wybraną postać, wejść do opcji (za pomocą klawisza ESC i klikając na Options) i przejść do zakładki UI (5) . Na samym jej dole znaleźć można opcję List of Item Filters (6) - należy kliknąć na rozwijaną listę na prawo od niej i wybrać zainstalowany filtr - w tym przypadku FilterBlade_2_Semi-Strict. Od tego momentu wyrzucane przedmioty będą filtrowane.

Następnie: Path of Exile - kamienie wsparcia (support gems)

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - jak zdobywać doświadczenie, punkty XP

Komentarze