Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - Hideout, jak odblokować kryjówkę

Kryjówka gracza, odblokowanie i rodzaje.

Kryjówka gracza w grze Path of Exile to specjalna strefa, za pomocą której uzyskać można dostęp do unikalnych mechanik, takich jak stół do rzemiosła czy Atlas. Jest to także jedyna strefa w grze, którą gracz może samodzielnie dekorować, instalując w niej różnorakie obiekty i ustawiając je w niemalże dowolny sposób. Jak więc uzyskać do niej dostęp?

Gracz pierwszy raz natrafić może na kryjówkę podczas 2 aktu, w trakcie przemierzania lokacji The Sewers. W tamtejszych tunelach natrafić będzie można na tajemnicze wejście (1) , które na mapie oznaczone jest niebieską ikonką.

Po przejściu do tej strefy, gracz trafia do niewielkiego pomieszczenia, w którym przebywa Helena (2) . Po krótkiej rozmowie z NPC, gracz otrzyma zadanie oczyszczenia lokacji ze wszystkich stworów. Tych do wybicia będzie tutaj zaledwie kilkanaście, a po wszystkim należy wrócić do Heleny i rozpocząć kolejną rozmowę.

Po rozmowie wybrać należy opcję dialogową Create Hideout (3) . Sprawi to, iż lokacja ulegnie przekształceniu w pierwszą kryjówkę gracza.

Gracz otrzyma teraz kolejne zadanie, by skorzystać ze stołu do rzemiosła - ten znaleźć można w północno-wschodniej części kryjówki (4) . Celem jest nałożenie dowolnego wzmocnienia na jakikolwiek przedmiot.

W tym celu należy wrzucić w małe pole u dołu okna rzemiosła (5) wybrany przez siebie przedmiot, następnie z listy efektów wskazać ten, który chcemy na niego nałożyć (6) , a na koniec potwierdzić wybór przy pomocy przycisku Craft (7) . Teraz wystarczy tylko ponownie wrócić do Heleny.

W tym momencie kryjówka jest już w pełni odblokowana, na uwagę zasługuje jednak kilka dodatkowych funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość dostosowania wyglądu kryjówki za sprawą widocznego u dołu ekranu panelu (8) . Z tego poziomu dostosować można rozmieszczenie obiektów (Edit), eksportować bądź importować schemat kryjówki (odpowiednio Export i Import) czy usunąć wszystkie dodane przez nas dekoracje (Reclaim All).

Drugą rzeczą wartą uwagi jest możliwość zapraszania postaci niezależnych do kryjówki. W tym celu udać należy się do miasta, rozpocząć rozmowę z postacią i wybrać opcję Invite to Hideout (9) . Po tym wystarczy już tylko wrócić do kryjówki, gdzie czekać będzie zaproszona postać.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest możliwość wyboru jednego z kilku rodzajów kryjówek. Wystarczy udać się do Heleny i wybrać opcję Select Hideout (10) , by wywołać okno wyboru kryjówek. By zmienić jej wygląd, należy kliknąć na przycisk Swap przy danej kryjówce.

Do kryjówki dostać można się w dowolnym momencie za pomocą punktów kontrolnych - do tego celu służy ostatnia ikonka, widoczna w prawym dolnym rogu okna punktów kontrolnych (11) .

Następnie: Path of Exile - Prophecy, przepowiednie

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - The Pantheon, boskie zdolności

Komentarze