Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - Prophecy, przepowiednie

Pieczętowanie proroctw, nagrody.

System przepowiedni (Prophecy) w grze Path of Exile to jedna z mechanik, która może w dużym stopniu wpłynąć na rozgrywkę, napotykanych wrogów i pozyskiwane skarby, a z której też całkowicie można zrezygnować. Jak więc korzystać z systemu przepowiedni i co z tego będzie miał gracz?

By skorzystać z systemu przepowiedni, w pierwszej kolejności potrzebna będzie waluta - Silver Coin (1) . Ta upuszczana jest przez zabijanych wrogów - szansa na to jest niewielka, lecz zawsze na tyle duża, by gracz cały czas miał jej pod dostatkiem.

Gdy już uda się pozyskać srebrne monety, udać trzeba się do postaci niezależnej, Navali. Znaleźć można ją w dowolnym mieście, można także zaprosić ją do swojej kryjówki. Wejść należy z nią w interakcję i wybrać opcję View Your Prophecies (2) .

Otworzy to okno przepowiedni, podzielone na kilka sekcji. Znaleźć można tutaj puste gniazda na przepowiednie (3) . Wciśnięcie przycisku Seek (4) znajdującego się u dołu ekranu sprawi, iż odkryta zostanie jedna przepowiednia, która pojawi się w miejscu pustego gniazda. Przepowiednie są losowe, a odblokowanie każdej zawsze kosztuje 1 Silver Coin.

Przy każdej odkrytej przepowiedni znajduje się z kolei przycisk Seal (5) . Kliknięcie na niego sprawi, iż przepowiednia zostanie zapieczętowana i trafi do gracza w formie przedmiotu-waluty. Zapieczętowaną przepowiednię (6) można na nowo aktywować, klikając na nią prawym przyciskiem myszy, by, na przykład, ukończyć ją w późniejszym czasie. Można też wykorzystać ją w handlu z innymi graczami.

By uzyskać informacje o przepowiedni, wystarczy najechać na nie myszką. Wyświetlone zostaną szczegóły dotyczące jej spełnienia - eliminacja konkretnego wroga, wykorzystanie do tego celu konkretnego przedmiotu czy sprzedanie 5 unikatowych przedmiotów dowolnemu kupcowi, by uzyskać nowy, losowy unikat (7) .

Wszystkich przepowiedni w grze jest ponad 200, a te każdorazowo wybierane są losowo. Warto korzystać z tej mechaniki od samego początku rozgrywki, gdyż często umożliwi pozyskanie wartościowego przedmiotu bądź znacząco ułatwi grę - poprzez, na przykład, ulepszenie parametru Quality pancerza do 20% przy użyciu tylko jednego przedmiotu Armourer's Scrap.

Następnie: Path of Exile - build: Przywoływacz

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - Hideout, jak odblokować kryjówkę

Komentarze