Skip to main content

Overwatch 2 porzuca kolejny tryb rozgrywki, który „nie trafił w gusta graczy”

Po zaledwie czterech miesiącach.

Overwatch 2 pozbędzie się wkrótce kolejnego trybu rozgrywki PvE - Hero Mastery Gauntlet. Ten nie był może specjalnie udany, ale sieciowa strzelanka porzuca w ten sposób jeden z ostatnich elementów, które w przeszłości tłumaczyły, dlaczego sequel w ogóle powstał.

Opcja zabawy pojawiła się w lutym, stanowiąc kooperacyjny wariant standardowego Hero Mastery. Trójka postaci współpracuje, chroniąc wieże przed atakami przeciwników i starając się zebrać jak najwięcej punktów. Brzmi dobrze, ale chętnych na zabawę było najwyraźniej niewielu.

Blizzard wyjaśnia bowiem we wpisie na oficjalnym forum, że w ramach przygotowań do 11. sezonu deweloperzy „przyjrzeli się” trybom rozgrywki i ich popularności. W ramach tego procesu okazało się, że Hero Mastery Gauntlet „nie trafiło w gusta graczy”.

Tryb zadebiutował w 9. sezonieZobacz na YouTube

„Biorąc to pod uwagę, postanowiliśmy zrezygnować z Hero Mastery Gauntlet jako stałego trybu rozgrywki i nie będzie on dostępny od sezonu 11 - czytamy w komunikacie. Mamy więc czas do końca 10. sezonu, by ukończyć powiązane wyzwania i - być może - dostać się na tablice najlepszych wyników.

Czasu jest niewiele, ponieważ 11. sezon powinien rozpocząć się 18 czerwca, za nieco ponad trzy tygodnie. Nie jest to zapewne wielka strata z punktu widzenia graczy, ale modyfikacja bardziej symboliczna - zniknie kolejny element PvE, a właśnie rozbudowanie tego aspektu rozgrywki było jednym z kluczowych powodów, dla którego Overwatch zamienił się w Overwatch 2.

Zobacz także